Diskuse k článku: Fotografování z pohledu amatérského rybáře
23.5.2012Kategorie: Tipy a triky
DeProfundis - Profil | Pá 1.1.2016 13:51:42
Casio >> tohle je strašně subjektivní věc. Já nic takovýho nepozoruju. Ale to je tím, že jsou lidi, který to vnímají i trochu podvědomě a pak je z toho může třeba bolet hlava. Já ničím takovým netrpím.
Je to obdobný jako když jsem vybíral telku. Vzít aktivní 3D od samsunga, kde je možnost, že budeš pozorovat blikání až z toho některý lidi chytne hlava. Třeba takoví epileptici by se na podobný technologie neměli dívat vůbec. Nebo vzít LG s pasivním 3D ale omezením v náklonu hlavy a polovičním rozlišení. Vzal jsem samsunga a nemám s tím problém. Ale občas u nás byl někdo, kdo to v tom 3D dlouho nevydržel...
Je to obdobný jako když jsem vybíral telku. Vzít aktivní 3D od samsunga, kde je možnost, že budeš pozorovat blikání až z toho některý lidi chytne hlava. Třeba takoví epileptici by se na podobný technologie neměli dívat vůbec. Nebo vzít LG s pasivním 3D ale omezením v náklonu hlavy a polovičním rozlišení. Vzal jsem samsunga a nemám s tím problém. Ale občas u nás byl někdo, kdo to v tom 3D dlouho nevydržel...
Erva - Profil | Pá 1.1.2016 13:51:15
DeProfundis - Počkej tak tedy tomu rozumím dobře že tedy i hry na něm budou ok ??
Casio - Profil | Pá 1.1.2016 13:49:59
DeProfundis >> Romane jaký rozhraní je nejlepší pro propojení zmiňovaného monitoru a ntb.
Casio - Profil | Pá 1.1.2016 13:48:11
Erva >> hm tomu říkám neserkat se s tím. :-) Teď ještě dej inzerát na ten T 70-300 když už :-)))
DeProfundis - Profil | Pá 1.1.2016 13:47:35
Erva >> ono se nedá říct, že to NEJ. Každej máme nějaký jiný priority. Je to monitor spíš na grafiku, než na hry. Někdo si koupí raději nadupanej monitor s rychlou odezvou, rychlou obnovovací frekvencí, ale jen TN maskou, která je zase na grafiku slabší.
Mám jeho staršího bráchu a neduhy, který se mi na něm nelíbí, by měl z velký části odstraňovat právě ten U2415, takže bych do něj s klidným svědomím šel.
Mám jeho staršího bráchu a neduhy, který se mi na něm nelíbí, by měl z velký části odstraňovat právě ten U2415, takže bych do něj s klidným svědomím šel.
Erva - Profil | Pá 1.1.2016 13:46:55
Casio - Jako jsem se díval od kdy máme starý monitor a je tomu 5 let , tak je čas na změnu :-)))
Casio - Profil | Pá 1.1.2016 13:37:13
DeProfundis >> tak Dell U2715H je asi jasná volba , když bude upgrade nebude tolik bolet fin.. ztráta ,ale třeba bude na dloubou dobu spokojenost. V těch zavádějících recenzí jsem vyčetl že 2412 bliká, pozoruješ něco takového?
Erva - Profil | Pá 1.1.2016 13:30:16
DeProfundis - Hoj Romane , když už jsme u těch monitorů , tak ten Dell U2415 je v té cenovce to nej ?? ., nebo jsi střelil jen tak od boku , bo jsem se bavil teď z ženou a tak nějak jsme se shodli že je potřeba mladému koupit nový monitor :-)))
DeProfundis - Profil | Pá 1.1.2016 13:26:14
Casio >> mít volnejch 40k, tak bych uvažoval o NEC MultiSync EA305WMi :-) Konečně velkej displej s 16:10 a né užovka jako ostatní, bohužel profi řada za profi cenu:-)
Takhle fakt nevím. Ono lehce přes deset je už skoro lehce ke dvaceti :-))) A tam už by se vybíralo líp. Třeba Asus MG279Q nebo BenQ SW2700PT. Ztěch levnějších by to mohl být třeba Dell U2715H. Jsou to jen tipy z letmých recenzí. Nejhorší je, jak jsi sám psal, že by to chtělo se ně na podívat v obchodě, nejlíp na všechny vedle sebe a mít aspoň hodinu abych si je pořádně prohlídnul.
A k tý černý je to asi tak, že buď máš lepší barvy s technologií IPS a jejíma klonama, nebo máš lepší černou s nějakou odnoží VA masky.
Takhle fakt nevím. Ono lehce přes deset je už skoro lehce ke dvaceti :-))) A tam už by se vybíralo líp. Třeba Asus MG279Q nebo BenQ SW2700PT. Ztěch levnějších by to mohl být třeba Dell U2715H. Jsou to jen tipy z letmých recenzí. Nejhorší je, jak jsi sám psal, že by to chtělo se ně na podívat v obchodě, nejlíp na všechny vedle sebe a mít aspoň hodinu abych si je pořádně prohlídnul.
A k tý černý je to asi tak, že buď máš lepší barvy s technologií IPS a jejíma klonama, nebo máš lepší černou s nějakou odnoží VA masky.
Casio - Profil | Pá 1.1.2016 13:01:11
DeProfundis >> no já do něj nemusím jít:-) Potřebuju jen od někoho nakopnout a myslím ,že Ty jsi ten správný :-) Minule jsi psal že bys dnes vybral jiný než svůj Dell. Co by to tedy bylo? :-) Jinak černou chci jak píšeš černou kvůli špuntům v BW :-)))
DeProfundis - Profil | Pá 1.1.2016 12:48:50
Casio >> no a s tebou je to složitější:-) Ten vybranej Asus je určitě jednou z nejlepších voleb, co se týká gamutu a ten je v grafice jednoznačnou prioritou. Takže pokud mu odpustíš ty ostatní neduhy, kterých jsi se v recenzích jistě sám dočetl, tak asi není co řešit. 8+2 bit barvy už mluví u panelu sami za sebe. Já osobně bych mu ty neduhy ale asi neodpustil. Je to jen o tom, že jsem roky dělal na tom Soňákovy, kterej měl MVA panel a tam je prostě černá opravdu černá! A v mým vesměs tmavým koutě bych se u toho Asuse bál, že mu černá bude opravdu dost "svítit" podle těch recenzí. Ale to je jen můj pohled a moje priority. Pak je tu taky cena, jestli už by se nevyplatilo jít do 27", ale tam by to chtělo k ucházejícím parametrům zase asi o kousek připlatit. Někdy lepší ty recenze ani nečíst, člověk stejně nakonec zjistí, že pokud nemá v kapse 30k na monitor, tak bude vždycky s něčím nespokojenej:-)
DeProfundis - Profil | Pá 1.1.2016 12:24:24
Denny >> tak co Karlos, jdeme na to?
DeProfundis - Profil | Pá 1.1.2016 12:24:09
zelí >> tak jsem ti hledal monitor a já osobně mít cenovou představu jako ty, tak bych šel dneska do Dell U2415 (kdybych chtěl ještě lehce ušetřit, tak BenQ BL2411PT)
Anýzový dědek - Profil | Pá 1.1.2016 12:05:19 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
DeProfundis - Profil | Pá 1.1.2016 11:32:25
zelí >> Na vysportovaný pětadvacetiletý prdelce vidíš tak leda stíny od obilí při západu slunce, ty celuško! :-) Ale je fakt, že když jsem jí tu fotku poslal, tak jsem od ní slyšel to samý, prej jestli bych to nemohl v PS vyhladit:-)))
Červené karty: Knapík, nhgjhgjhgjghj

načítám...
