Kontakt
Pouze telefon nebo e-mail a SZ.

Diskuse k článku: Fotografování z pohledu amatérského rybáře

23.5.2012Kategorie: Tipy a triky
 

178x v oblíbených a 25x v ignorovaných.

Casio - Profil | Pá 1.1.2016 20:55:52

zelí >> ale právě že byla zmenšená 593x395 px, 81,2kB . To už není taškařice ,ne? :-)) Nebyla zmenšená Radkem,ale MRKem a proto degradace . Ty jo už mě to taky bere :-))))

    zelí - Profil | Pá 1.1.2016 20:52:44

    DeProfundis >> uz jsem se omluvil Mrku!!!!:-)))

      zelí - Profil | Pá 1.1.2016 20:52:09

      Casio >> jo tak to se ted musim ale jeste omluvit Mrku,bo me nedoslo ze nebyla zmensena

      Tedy Mrku omlouvam se!!!!!§

      A uz me neserte s tema fotkama:-)))

        DeProfundis - Profil | Pá 1.1.2016 20:51:35

        Denny >> tak to je smutný s tím volnem... Ale popravdě já byl na silvestra taky v práci, ikdyž naprosto dobrovolně:-) Z toho důvodu, že tam byl klid a tak jsem tam poladil pár budek pro ptáčky:-)

          DeProfundis - Profil | Pá 1.1.2016 20:50:07

          Erva >> pošli mi taky link na ten RAW, na něco se podívám:-)

            DeProfundis - Profil | Pá 1.1.2016 20:49:44

            Zase řešíte pitchoviny! Já už nevím, jestli se tomu mám smát, nebo zoufat:-)
            Ta první fotka s artefaktama je zmenšená mrkem na 80kB, to snad vidíte podle nicku ve fotce. A tu druhou už Radek vložil tak, aby na ní mrk nesahal a podle toho taky vypadá výsledek.

              Casio - Profil | Pá 1.1.2016 20:47:38

              Erva >> Rade neblazni nebo rupne cévka:-))

                Casio - Profil | Pá 1.1.2016 20:45:48

                zelí >> ale o to přece jde pokud jsi nezmenšíš tak jí tu domršej. Proto se musí upravovat v té velikosti kterou tu chtějí. Neobhajuju :-)

                  Erva - Profil | Pá 1.1.2016 20:42:43

                  zelí - Ne v pohodě , ale mě šlo fakt jen o to rozmazání o žádné artefakty na tmavém pozadí , protože když to zesvětlíš , tak vidíš v pozadí zelenou zeď vypinač , částečně i police a hlavně otevřený prostor do chodby , já chtěl jen poukázat na to jak to megapixel doslova zkur-vil a potvrdilo se to že pokud tady dáš fotku zmenšenou na 800x600 / až 165 kB tak je ta fotka koukatelná , pokud ji dáš v plné palbě tak to z ni udělá to co udělalo z tou mojí dole , ta horní už je fakt vcelku ok .
                  Kurwa to sů nervy :-((

                    zelí - Profil | Pá 1.1.2016 20:38:25

                    Musim tady verejne rici a napsat ze at Mrk nebo Megapixel stoji co se tyče zobrazeni fotek uplne za pííííííču a vsichni obhajci zdejsiho serveru že Mrk uz nic z fotkou nedela tak vedomě lže.

                    Radek mi poslal origos fotky v Rawu a tam neni ani pamatka po jekekoliv špatnosti!!!!!!!!!!!!!


                    Radku omlouvam se ta fotka neni špatná ale vybornáááááá!!!!!!!!!!!!!!!

                      Anýzový dědek - Profil | Pá 1.1.2016 20:17:16

                      zelí >> Ty Laďo nahráváš treba fotku (ledňáček), ale Windows s názvem jako takovým neumí pracovat, takže jí nahraje pod číslem toho souboru (číslo bere z foťáku EXIF) a přiřadí si ještě svoje řazení. a potom zde na mrku se ještě při nahrátí k tomu přiřadí další uspořádání (adresář na Mrku _e2f4a) a proto z toho vznikne to dlouhé numero

                        Anýzový dědek - Profil | Pá 1.1.2016 20:10:59

                        Erva >> Tak to potom souhlasí i ta čísla- máš dohromady 3 fotky RAW, Jpeg (plný) a Jpeg (zmenšený) ..)))

                          zelí - Profil | Pá 1.1.2016 20:09:08

                          Anýzový dědek >> já treba ale žadne takto dlouhe numero u sveho souboru nemam,tak kde se tam vezme??

                          respektive na mrku u souboru ano ale doma u souboru ne,tak jak je to??

                            Erva - Profil | Pá 1.1.2016 19:56:56

                            Anýzový dědek - Hmm., tam je černá police respektive 2 kousky :-))

                              Erva - Profil | Pá 1.1.2016 19:55:37

                              Anýzový dědek - Podívej nevím jak tohle funguje , jen vím že jsem vyvolal Raw a následně jsem převedl do JPG v plném formátu , pak jsem z toho JPG udělal další a tu jsem zmenšil na 800/600 / 153 kB a to je ta poslední , tedy mám u sebe jak jen vyvolaný RAW , tak JPG v plném rozlišení , tak JPG zmenšené .

                                Anýzový dědek - Profil | Pá 1.1.2016 19:54:53

                                Erva >> Jsem sice blbej, ale ne slepej... :-) Vypinač máš nad písmenem F... :-) To bych vůbec neřešil .. :-)

                                  Anýzový dědek - Profil | Pá 1.1.2016 19:49:47

                                  Erva >> Radku to nevím, ale pokud umím číst adresu odkazu, tak nesouhlasí čísla fotek- na konci odkazu před tím podtržítkem
                                  1299813 a 1299832. Tohle jsou čísla souborů, které jsi sem nahrál z tvého PC. Pochybuju, že by Mrk přejmenovával celé soubory

                                    Erva - Profil | Pá 1.1.2016 19:46:24

                                    Anýzový dědek - Ano prdel jsem si dělal , ale s tím že vypinač je vlevo i v pravo a navíc i police :-))) V pravo vypinač ani vydět nemůžeš bo je překryt písmenem P :-)))

                                      Erva - Profil | Pá 1.1.2016 19:43:05

                                      Může mě někdo hodit odkaz ať to můžu zelímu poslat , bo to po mě chce na ulož to nějaké kódy či co , děkuji :-))

                                        Erva - Profil | Pá 1.1.2016 19:41:13

                                        Anýzový dědek - To je jedna fotka , tedy první nezmenšená a jen převedena do JPG a druhá je zmenšená na 800x600 /cca153 kB , v RAW MÁM POUZE JEDNU FOTKU TAK KDE BY JSEM VZAL DRUHOU ?? !!!!!!!!

                                          Červené karty: Knapík, nhgjhgjhgjghj