Diskuse k článku: Fotografování z pohledu amatérského rybáře
23.5.2012Kategorie: Tipy a triky
zelí - Profil | Pá 1.1.2016 23:14:54
Erva >> mno ja ten vyřez zkusim zmensit a uvidime,ale az o pulnoci!!
DeProfundis - Profil | Pá 1.1.2016 23:14:32
Casio >> tady se toho nakecá:-)))
Casio - Profil | Pá 1.1.2016 23:14:11
zelí >> no tak potom v tom uložení pro web je třeba dát hodnotu 165kb , říkám že tu asi AD psal psal 125kb...
Erva - Profil | Pá 1.1.2016 23:13:25
zelí - Ty velikosti jsou fakt stejné , ale kB se liší , už jsem našel i fotku která má 1777 kB , tak je otázka jakou hrají roli kB , asi moc velkou ne .
DeProfundis - Profil | Pá 1.1.2016 23:13:18
A jinak k 500px a jeho datový velikosti fotek v náhledu. Mají to slušně ošetřený, takže na to asi jen tak nikdo nepřijdete:-) Ale abyste neřekli, tak jsem zkoušel pár Láďovejch fotek a mají tak 1,3-1,5MB. Takže 10x tolik než je limit na MRKu a proto to vypovídá o trochu jinačí kvalitě.
zelí - Profil | Pá 1.1.2016 23:12:06
Casio >> to bylo,je to asi rok co to zvedli.Psal to nekde i Matak
Casio - Profil | Pá 1.1.2016 23:11:45
Erva >> to je v Zoneru ,ale u náhledů který se zobrazují na stánkách je to tím pravým vlastnosti atd...
Casio - Profil | Pá 1.1.2016 23:10:32
DeProfundis >> histogram jako úrovně, Ty jo vždyť tu někdo nedávno psal těch 125kB ????
Erva - Profil | Pá 1.1.2016 23:09:00
Casio - No jak jsi to psal s tím zobrazením , tak já to tam prostě nemám , musím pravím , najet na zobrazit vlastnosti obrázku a levím odkliknout a vyjede mě tabulka kde je vše, tedy pokud je to dobře :-)))
DeProfundis - Profil | Pá 1.1.2016 23:08:52
Casio >> nevím, co myslíš tím histogramem. Ale jinak už pár měsíců platí, že mrk pouští do 1200x900 a do 170kB.
DeProfundis - Profil | Pá 1.1.2016 23:07:43
Erva >> možný to je, máš blbě naštelovanej monitor (velikej kontrast nebo nízkej jas). Jsou na to různý pomůcky, monitor by ti měl zobrazovat tak, abys viděl přechody mezi barvama i ve tmavých odstínech.
DeProfundis - Profil | Pá 1.1.2016 23:05:43
Erva >> 1200x800 a 167kB U fotky, kde je většina pozadí jednolitá plocha, tak naprosto dostatečný. A neupravoval jsem jednotlivý části, ale při "vyvolání" jsem tam ubral na stínech do mínusu. Jde to pak třeba v PS (určitě i v zoneru) přes křivky nebo ještě líp přes úrovně.
Erva - Profil | Pá 1.1.2016 23:02:36
zelí - Na Megapixelu mají fotky 1 180px × 786px a od 600 - 900 kB , alespoň co jsem tak letmo pohledal .
Erva - Profil | Pá 1.1.2016 23:01:23
Casio - Mě o nedalo a šel jsem k mladému a pustil PC , ano na 500px to nejde ,ale zkusil jsem "prozkoumat prvek " , nesmí se ovšem otevřít fotografie ,ale jen kliknout na nějakou fotku v galerii jak jsou vedle sebe ,jsou tam nějaké numera , tak jestli to není třeba něco z toho , tomu fakt nerozumím :-))
zelí - Profil | Pá 1.1.2016 22:57:49
Casio >> asi bych rekl ze ano!! To je velikost pro web-tedy pisou tam neco takoveho.Ostatni je k tisku
Casio - Profil | Pá 1.1.2016 22:54:41
zelí >> kolik podle Tebe má ta veverka na pařezu? 1500x1000px?
Červené karty: Knapík, nhgjhgjhgjghj

načítám...