Kontakt
Pouze telefon nebo e-mail a SZ.

Diskuse k článku: Fotografování z pohledu amatérského rybáře

23.5.2012Kategorie: Tipy a triky
 

178x v oblíbených a 25x v ignorovaných.

zelí - Profil | Pá 1.1.2016 23:14:54

Erva >> mno ja ten vyřez zkusim zmensit a uvidime,ale az o pulnoci!!

    DeProfundis - Profil | Pá 1.1.2016 23:14:32

    Casio >> tady se toho nakecá:-)))

      Erva - Profil | Pá 1.1.2016 23:14:31

      Casio - Nechápu , já nemám spuštěný Zoner ?? :-))

        Casio - Profil | Pá 1.1.2016 23:14:11

        zelí >> no tak potom v tom uložení pro web je třeba dát hodnotu 165kb , říkám že tu asi AD psal psal 125kb...

          Erva - Profil | Pá 1.1.2016 23:13:25

          zelí - Ty velikosti jsou fakt stejné , ale kB se liší , už jsem našel i fotku která má 1777 kB , tak je otázka jakou hrají roli kB , asi moc velkou ne .

            DeProfundis - Profil | Pá 1.1.2016 23:13:18

            A jinak k 500px a jeho datový velikosti fotek v náhledu. Mají to slušně ošetřený, takže na to asi jen tak nikdo nepřijdete:-) Ale abyste neřekli, tak jsem zkoušel pár Láďovejch fotek a mají tak 1,3-1,5MB. Takže 10x tolik než je limit na MRKu a proto to vypovídá o trochu jinačí kvalitě.

              zelí - Profil | Pá 1.1.2016 23:12:06

              Casio >> to bylo,je to asi rok co to zvedli.Psal to nekde i Matak

                Casio - Profil | Pá 1.1.2016 23:11:45

                Erva >> to je v Zoneru ,ale u náhledů který se zobrazují na stánkách je to tím pravým vlastnosti atd...

                  Casio - Profil | Pá 1.1.2016 23:10:32

                  DeProfundis >> histogram jako úrovně, Ty jo vždyť tu někdo nedávno psal těch 125kB ????

                    Erva - Profil | Pá 1.1.2016 23:09:00

                    Casio - No jak jsi to psal s tím zobrazením , tak já to tam prostě nemám , musím pravím , najet na zobrazit vlastnosti obrázku a levím odkliknout a vyjede mě tabulka kde je vše, tedy pokud je to dobře :-)))

                      DeProfundis - Profil | Pá 1.1.2016 23:08:52

                      Casio >> nevím, co myslíš tím histogramem. Ale jinak už pár měsíců platí, že mrk pouští do 1200x900 a do 170kB.

                        DeProfundis - Profil | Pá 1.1.2016 23:07:43

                        Erva >> možný to je, máš blbě naštelovanej monitor (velikej kontrast nebo nízkej jas). Jsou na to různý pomůcky, monitor by ti měl zobrazovat tak, abys viděl přechody mezi barvama i ve tmavých odstínech.

                          Casio - Profil | Pá 1.1.2016 23:05:59

                          Erva >> mě na megapixelu ukazují 920x...

                            DeProfundis - Profil | Pá 1.1.2016 23:05:43

                            Erva >> 1200x800 a 167kB U fotky, kde je většina pozadí jednolitá plocha, tak naprosto dostatečný. A neupravoval jsem jednotlivý části, ale při "vyvolání" jsem tam ubral na stínech do mínusu. Jde to pak třeba v PS (určitě i v zoneru) přes křivky nebo ještě líp přes úrovně.

                              Erva - Profil | Pá 1.1.2016 23:02:36

                              zelí - Na Megapixelu mají fotky 1 180px × 786px a od 600 - 900 kB , alespoň co jsem tak letmo pohledal .

                                Erva - Profil | Pá 1.1.2016 23:01:23

                                Casio - Mě o nedalo a šel jsem k mladému a pustil PC , ano na 500px to nejde ,ale zkusil jsem "prozkoumat prvek " , nesmí se ovšem otevřít fotografie ,ale jen kliknout na nějakou fotku v galerii jak jsou vedle sebe ,jsou tam nějaké numera , tak jestli to není třeba něco z toho , tomu fakt nerozumím :-))

                                  zelí - Profil | Pá 1.1.2016 22:57:49

                                  Casio >> asi bych rekl ze ano!! To je velikost pro web-tedy pisou tam neco takoveho.Ostatni je k tisku

                                    Casio - Profil | Pá 1.1.2016 22:55:50

                                    zelí >> to byla cizí za 250 dolarů :-)) už ok :-))))

                                      zelí - Profil | Pá 1.1.2016 22:54:58

                                      Casio >> jen ji tam nech a plat:-))))))))))))

                                        Casio - Profil | Pá 1.1.2016 22:54:41

                                        zelí >> kolik podle Tebe má ta veverka na pařezu? 1500x1000px?

                                          Červené karty: Knapík, nhgjhgjhgjghj