Kontakt
Pouze telefon nebo e-mail a SZ.

Diskuse k článku: Fotografování z pohledu amatérského rybáře

23.5.2012Kategorie: Tipy a triky
 

178x v oblíbených a 25x v ignorovaných.

Soulfish - Profil | So 2.1.2016 10:41:48

V.Vojtíšek >> Sony rx100 by nabídlo mnohem větší senzor, rozlišení, počet snímků na baterii, lepší výkon na vyšším ISO, delší maximální dobu snímání, víc ostřících bodů, optiku carl zeiss, o něco lepší světelnost na delším konci, bohužel má "jen" 3,7x zoom (canon 5x) a vychází o 1300 dráž (dle heuréky)

megapixel - diskuse k rx100, zápis 169 a 170
http://www.megapixel.cz/sony-cybershot-dsc-rx100/ko​mentare

Pokud se nebudeš pohybovat ve vyšší částce, tak ty světelnosti objektivů i rozsah jsou dost podobné, takže bych asi bral to s největším snímačem (koukal jsem i na nikoního p7800 s příjemným objektivem - 7x zoom, f2.0-4.0, ale ten snímač - velký jako u canonu - to trochu kazí a vychází o další 300 dráž než sony)

recenze v angličtině - zde odkazy na kvalitu snímků v závislosti na iso nastavení, když jsi zmiňoval ty horší světelné podmínky
http://www.photographyblog.com/reviews/canon_powers​hot_s120_review/image_quality/ (do ISO800 dejme tomu)
http://www.photographyblog.com/reviews/nikon_coolpi​x_p7800_review/image_quality/ (do ISO1600 dejme tomu)
http://www.photographyblog.com/reviews/sony_cybersh​ot_dsc_rx100_review/image_quality/ (včetně ISO3200 vypadá v pohodě)
Pokud anglicky umíš, tak si ty recenze proběhni všechny tři. Všechny tři fotoaparáty jsou hodnoceny jako nadprůměrně, ale Sony rx100 bylo hodnoceno ještě lépe.
Ideálně si všechny kandidáty, co máš, někde vyzkoušej, osahej a pak se rozhodni, na heuréce najdi nejlevnější důvěryhodnou variantu a bude to vyřešené.

    levhan - Profil | So 2.1.2016 10:32:14

    V.Vojtíšek >> to je take pravda mel jsem ho v ruce u nas na prodejne opravdu povedenej fotacek

      V.Vojtíšek - Profil | So 2.1.2016 10:30:09

      levhan >> Dík,vypadá dobře-ale cena už je vysoká.

        levhan - Profil | So 2.1.2016 10:25:39

          zelí - Profil | So 2.1.2016 10:15:28

          V.Vojtíšek >> pak bych se ho nebál

            V.Vojtíšek - Profil | So 2.1.2016 9:49:21

            zelí >> Delší vzdálenosti ani nepotřebuji,spíš využívám makro.

              zelí - Profil | So 2.1.2016 9:44:25

              V.Vojtíšek >> Rád bych poradil ale v kompaktech se nevyznám,ale vzhledem k tomu co pisou by to nemuselo byt spatné svetelnost objektivu dobrá i vetsi čip to ma oproti jinym,ale jak to bude fotit na delsi vzdalenosti a v lese si neumim predstavit.Ale na ryby asi dostacujici.

                V.Vojtíšek - Profil | So 2.1.2016 9:21:06

                Zdravím. Chtěl bych vás poprosit o radu. Sháním nějaký kompakt do kapsy,na ryby,do lesa atd. Tedy focení vesměs za horších světelných podmínek-což je mou prioritou. Má někdo osobní skušenosti tady s tímto. Nebo nějaká rada? http://www.megapixel.cz/canon-powershot-s120

                  Erva - Profil | So 2.1.2016 0:11:25

                  Casio - Dobrou :-))

                    Casio - Profil | So 2.1.2016 0:10:03

                    Erva >> aha asi jinej OS , mě se zobrazují jen vlastnosti:-) .Takže dnes šlus ,dobrou všem:-)

                      Erva - Profil | So 2.1.2016 0:06:42

                      Casio - Jj, jen mě zmátlo že jsi napsal jen vlastnosti a ono to je zobrazit vlastnosti obrázku :-))

                        Casio - Profil | So 2.1.2016 0:04:47

                        Erva >> no a pak levým a jsou tam,ne?:-)))

                          Casio - Profil | So 2.1.2016 0:04:09

                          Denny >> to mě taky, ale pak přes vhození do košíku jsem na to asi přišel :-)))

                            Erva - Profil | So 2.1.2016 0:04:02

                            Casio - Jasně , dyť už jsem ti to psal jak jsem vypsal tu tabulku , tak je to předposlední zobrazit vlastnosti obrázku :-))

                              Casio - Profil | Pá 1.1.2016 23:57:58

                              Erva >> i pro mě :-)našel jsi ty vlastnosti?

                                Erva - Profil | Pá 1.1.2016 23:55:54

                                Casio - No bylo to chvílema o nerva , ale zjistily jsme alespoň dosti podstatných věcí , tedy alespoň pro mě a snad i Zelího :-))

                                  Denny - Profil | Pá 1.1.2016 23:53:36 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Casio >> Podivam se na to,ja to nehledal,jen jsem zkusil pravym na obrazek a ukazalo se me jmeno autora :-)

                                    Casio - Profil | Pá 1.1.2016 23:48:33

                                    zelí >> hoši já už jsem z toho dneska tak rozbejkovanej ,že nezaberu :-))

                                      zelí - Profil | Pá 1.1.2016 23:46:11

                                      Casio >> tam je ale prave trochu problem s tim casem.Dam tomu urcite vice te priorite s tou svetelnou pevnou 200kou.Uvidime co to udela.

                                      Ale to rozostrene pozadi dokažes i plneho manualu,kde je ale zase problem ze nemuzes korigovat clonu.Nastavis treba plnou diru kvuli pozadi,ale uz si nemuzes doladit pricloneni + -

                                        Casio - Profil | Pá 1.1.2016 23:43:07

                                        Denny >> už jsme to našli je to vpravo u download , velikost si určíš kterou chceš prodat a ta třetí položka je presentace pro web ,zároveň velikost náhledu v px :-)

                                          Červené karty: Knapík, nhgjhgjhgjghj