Diskuse k článku: Fotografování z pohledu amatérského rybáře
23.5.2012Kategorie: Tipy a triky
DeProfundis - Profil | Ne 3.1.2016 12:50:54
jaa1959 - Profil | Ne 3.1.2016 12:46:57
DeProfundis >> Jo, přeostřuje sám při změně vzdálenosti, zaostření se zafixuje až když zmáčknu spoušť. Eye senzor je v pořádku.
DeProfundis - Profil | Ne 3.1.2016 12:11:53
Soulfish >> myslím, že by bylo docela zbytečný cpát tam dva, když by jeden zastal určitě funkci obou, ale to je už nepodstatný.
Hlavně, že Jirka bude vědět, co má nastavit:-)
Hlavně, že Jirka bude vědět, co má nastavit:-)
DeProfundis - Profil | Ne 3.1.2016 12:09:28
Erva >> dneska už to sice není pravda, ale není to tak dávno (pár let), co plazma měla sakra lepší obraz než LCD. Hlavně černá byla opravdu černá. Dneska už to díky různým specialitkám v obvodech LED podsvícení LCD panely dohánějí.
A k těm 400Hz, je to víceméně jen marketingovej tah výrobců, jako u všeho kolem elektroniky. Reklama a oblbnutí zákazníka je v elektronice snad už od revoluce daleko přednější, než zákazníkovi na férovku zdělit reálný technický paramatery zboží. Ať už se jedná o audio výkon různých zesíků a bedniček, kde je uveden výkon 500W a běžný smrtelník už nepátrá jakej je třeba rozdíl mezi RMS a PMPO a přitom jde o chrastítka, kam stěží nacpeš 50W zdroj:-) Stejně tak u LCD TV jsou většinou použitý 100Hz (dneska max 200Hz ty top) panely a přitom na krabici je hrdej nápis 400Hz až 1000Hz:-) A přitom to s realitou nemá až tolik společnýho. Jsou to různý výpočty mezisnímků v obraze a v jednoduchosti by se dalo říct, že čím víc Hz, tím lepší obrazovou elektroniku TV používá. Bohužel to má každej výrobce jinak a není v tom žádná "norma", takže je to pro běžnýho zákazníka nic neříkající parametr. A v našem fotooboru (především spotřební sféra kompaktů) je to nakonec podobný, nasrat na co nejmenší čip co nejvíc MPx a nejlíp mu naroubovat objektiv s co největším zoomem, protože na to lidi slyší.
Snad bych použil starý dobrý: Čím víc proužků, tím víc adidas! :-)))
A k těm 400Hz, je to víceméně jen marketingovej tah výrobců, jako u všeho kolem elektroniky. Reklama a oblbnutí zákazníka je v elektronice snad už od revoluce daleko přednější, než zákazníkovi na férovku zdělit reálný technický paramatery zboží. Ať už se jedná o audio výkon různých zesíků a bedniček, kde je uveden výkon 500W a běžný smrtelník už nepátrá jakej je třeba rozdíl mezi RMS a PMPO a přitom jde o chrastítka, kam stěží nacpeš 50W zdroj:-) Stejně tak u LCD TV jsou většinou použitý 100Hz (dneska max 200Hz ty top) panely a přitom na krabici je hrdej nápis 400Hz až 1000Hz:-) A přitom to s realitou nemá až tolik společnýho. Jsou to různý výpočty mezisnímků v obraze a v jednoduchosti by se dalo říct, že čím víc Hz, tím lepší obrazovou elektroniku TV používá. Bohužel to má každej výrobce jinak a není v tom žádná "norma", takže je to pro běžnýho zákazníka nic neříkající parametr. A v našem fotooboru (především spotřební sféra kompaktů) je to nakonec podobný, nasrat na co nejmenší čip co nejvíc MPx a nejlíp mu naroubovat objektiv s co největším zoomem, protože na to lidi slyší.
Snad bych použil starý dobrý: Čím víc proužků, tím víc adidas! :-)))
Soulfish - Profil | Ne 3.1.2016 12:03:54
DeProfundis >> nevím, jestli je to ten stejnej a dokáže dělat dvě věci a nebo jestli jsou tam za tím sklíčkem dva a jednou funkcí reguluješ jeden a druhou druhý
teď koukám do návodu a píšou tam o snímačích v množném čísle, tak se kloním asi k těm dvěma
teď koukám do návodu a píšou tam o snímačích v množném čísle, tak se kloním asi k těm dvěma
DeProfundis - Profil | Ne 3.1.2016 11:55:04
Soulfish >> to bude podle mě jeden a ten samej ne? Jen bude podle nastavení menu zapínat různý funkce. Nebo to snad má víc EYE senzorů?
Soulfish - Profil | Ne 3.1.2016 11:50:10
DeProfundis >> ono totiž je ještě nad hledáčkem senzor, který je taky "eye" a taky se dá vypnout, tak jsem chtěl, aby bylo jasno
ale třeba to tam kolega bude mít jinak, než jak je to popsáno u mě (a57)
ale třeba to tam kolega bude mít jinak, než jak je to popsáno u mě (a57)
DeProfundis - Profil | Ne 3.1.2016 11:47:03
Soulfish >> však to jsem měl na mysli, viz http://www.dcresource.com/forums/archive/index.php/t-24727.html
Jen jsem nevěděl, jak se to v menu bude jmenovat:-)
Jen jsem nevěděl, jak se to v menu bude jmenovat:-)
Soulfish - Profil | Ne 3.1.2016 11:42:53
DeProfundis >> eye sezorem bys vypl maximálně tak automatické přepínání mezi EVF a LCD dle přiloženého oka k hledáčku :o)
radši bych hlasoval pro:
menu - ozubené kolečko, první karta a na ní eye start AF - nastavit na vypnuto, to bude ono
radši bych hlasoval pro:
menu - ozubené kolečko, první karta a na ní eye start AF - nastavit na vypnuto, to bude ono
Fems - Profil | Ne 3.1.2016 11:40:13
jaa1959 >> já to mám označeno jako CONT.AF třeba to bude podobně
DeProfundis - Profil | Ne 3.1.2016 11:30:31
jaa1959 >> zkus vypnout Eye senzor (nevím, jak se ta položka v menu bude jmenovat)
Soulfish - Profil | Ne 3.1.2016 11:06:40
jaa1959 >> mám, ale nechápu dotaz :)
edit - pokud ti to ostří furt, máš zaškrtlou nějakou věc v menu aparátu
edit - pokud ti to ostří furt, máš zaškrtlou nějakou věc v menu aparátu
DeProfundis - Profil | Ne 3.1.2016 11:04:28
jaa1959 >> sice tenhle aparát nemám, ani jsem ho nikdy neměl v ruce, ale nějak nerozumím na co se ptáš? Jako ten AF přeostřuje permanentně i bez namáčknutí, nebo jak?
jaa1959 - Profil | Ne 3.1.2016 10:57:37
Hoši nemá někdo Sony Alpha. Koupil jsem si tělo k objektivům od Minolty a nevím jestli jde nastavit AF aby ostřil jen při zmačknutí spouště.
zelí - Profil | So 2.1.2016 23:56:10 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
..tak zase zitra,ořechy vyloupany v hmoždíři pomuchlany a rano krmit,ale ted uz jdeme hodit zada
Červené karty: Knapík, nhgjhgjhgjghj

načítám...
