Kontakt
Pouze telefon nebo e-mail a SZ.

Diskuse k článku: Fotografování z pohledu amatérského rybáře

23.5.2012Kategorie: Tipy a triky
 

178x v oblíbených a 25x v ignorovaných.

Denny - Profil | Pá 21.9.2018 22:16:00

DeProfundis >> Images must have a resolution less than 6 megapixels and a file size that does not exceed 30MB.

    Denny - Profil | Pá 21.9.2018 22:13:00

    DeProfundis >> Moment,zkusim to.

      Denny - Profil | Pá 21.9.2018 22:12:20

      DeProfundis >> Zivej chat :-(

        Denny - Profil | Pá 21.9.2018 22:11:51

        DeProfundis >> Tak se potom spletl a napsal me to obracene,pak by to davalo smysl,kdyby tech 6 mega bylo minimum a ne maximum.To by pak slo bez problemu.

          DeProfundis - Profil | Pá 21.9.2018 22:06:55

          Denny >> to je jednoduchý jako facka:-) To pochopíš.

          Zkopíruj přesně jak znělo to zadání od toho klienta, nějak se mi to takhle nezdá.

            DeProfundis - Profil | Pá 21.9.2018 22:05:23

            Denny >> protože to je nějakej nesmysl! 6Mpx fotka se přes 4MB ani při 100% kvalitě JPG nemusí dostat, vždycky záleží, co je na fotce. Přes 80% fotek bude menších než 4MB.

              Denny - Profil | Pá 21.9.2018 22:05:07

              DeProfundis >> Nainstalovano,takze se budu zase trosku ucit :-)

                Denny - Profil | Pá 21.9.2018 22:00:17

                DeProfundis >> Ja pouzivam Faststone prohlizec,da se tam I trosku editovat,tak to bude asi od stejne spolecnosti.

                  Denny - Profil | Pá 21.9.2018 21:58:48

                  DeProfundis >> Ahoj Romane,no protoze si s tim hraju uz jakou dobu a nejsem schopny s tim pohnout. a dost to specha :-( Ja neumim udelat to,aby zustaly stejne mpx a zvetsil jsem velikost ma tu minimalni hodnotu MB.

                    DeProfundis - Profil | Pá 21.9.2018 21:58:15

                    http://www.faststone.org/FSResizerDetail.htm

                    koukám, že mám verzi z r. 2008, ale jsem s ní spokojenej:-)

                      Casio - Profil | Pá 21.9.2018 21:56:36

                      Denny >> nebo při zvětšeni nebo přiblížení se ten obraz v malé kvalitě dříve rozpadne

                        Denny - Profil | Pá 21.9.2018 21:54:58

                        Casio >> Ale ja potrebuju nejmene 4MB.

                          Denny - Profil | Pá 21.9.2018 21:53:19

                          Casio >> Kdy clovek pozna,v jake kvalite je to ulozene? Zkusil jsem si to a nevidim zadny rozdil,takze az nekde v tisku nebo pri nejakych nekvalitnich fotkach pri zvetsovani,kde se projevi kazda malickost?

                            DeProfundis - Profil | Pá 21.9.2018 21:53:16

                            Denny >> koukám, že tu probíráte, co jsi mi psal v SZ. Tak jen pro upřesnění, abys v tom měl jasno a nemotal ty dvě hodnoty:
                            Jedna hodnota je Mpx, což se dá říct, že je rozlišení fotky, tzn. počet bodů na šířku krát počet bodů na výšku. Nikdy jsem si nikde nevšiml, že by něco ukazovalo přímo hodnotu Mpx (ani v PS). To se moc nepoužívá. Vždycky je důležitý X krát Y. A jak už ti naznačil Jirka, tak Mpx si dopočítáš snadno.
                            Druhá hodnota je velikost v MB (kB), kterou výsledek zabírá datově na disku jako soubor.
                            Tyhle dvě hodnoty spolu relativně nesouvisí. Takže můžeš mít fotku s hodně Mpx a může zabírat jako soubor třeba jen pár kB a pak můžeš mít fotku, která má jen pár Mpx a jako soubor zabírá klidně stovky MB. Důvod je ten, že ta fotka může mít různý formáty ukládání, ale abych to nekomplikoval, tak pokud se budeme bavit jen o JPG, tak tam určuje velikost souboru v MB kvalita (komprese) kódování. Čím kavlitnější výsledek, tím víc MB, čím větší komprese (ztráta detailů) tím míň MB.
                            Jako soft. na dávkový předělávání obrázků doporučuju FastStone Photo Resizer. Je to jen jednoúčelová a přehledná záležitost, kde si navolíš kvalitu (kompresi) JPG a pak v dalších parametrech si navolíš resize a zadáš, že chceš mít delší stranu 3000 pixelů a zbytek se udělá sám. Pak si jen navolíš do jaký složky se ti bude výsledek ukládat a spustíš.

                              Casio - Profil | Pá 21.9.2018 21:51:59

                              Denny >> u PS nevím která tluče. Jinak i když jsem tu linku nezmenšil z 12mpx foťáku po převodu do jpg. je 1,9MB

                                Denny - Profil | Pá 21.9.2018 21:48:08

                                Casio >> Jo v zoneru mam nejvyzsi kvalita 100.U toho PS me vyskoci volba obrazu od nizke az po maximalne,kde jsou prave ty hodnoty(ted na to koukam) od nuly do 12 a volby formatu zakladni,optimmalizovany a progresivni.Takze mam nastavenou vysokou kvalitu 8,volba formatu progresivni a pruchodu 3(priznam se ,ze netusim,co ty pruchody jsou),to jsem nechal jak to bylo.

                                  Denny - Profil | Pá 21.9.2018 21:43:16

                                  Casio >> Ja v zoneru needituju,pouzivam PS,podivam se jak to mam na zoneru,moment.

                                    Denny - Profil | Pá 21.9.2018 21:42:27

                                    Casio >> Nastavewni ikvality,tam je enjaka stupnice,netusi,zda to zacina jesdniockou a konci 12,ale ja vzdy ukladal na tech 8,bylo to podle me optimalni.Fakt je,ze jdsem nikdy nic netiskl ani nepublikoval,takze jsem tomu nevenoval pozornost stejne jako tem rozmerum.

                                      Casio - Profil | Pá 21.9.2018 21:42:02

                                      Denny >> já mám maximum 100 ,tedy v zoneru

                                        Denny - Profil | Pá 21.9.2018 21:40:28

                                        Casio >> Ma cenu ukladat na maximum,,nastavit tam tech 12 nebo kolik to je? Projevi se to v cem?

                                          Červené karty: Knapík, nhgjhgjhgjghj