Diskuse k článku: Fotografování z pohledu amatérského rybáře
23.5.2012Kategorie: Tipy a triky
NAnýzový dědek - Profil | Ne 23.9.2018 14:40:50
Denny >> Kájo mě to ukazuje v Zoneru i rozměry v px a i celkovou velikost na disku..
A tahle velikost postačuje i k velmi kvalitnímu tisku ve formátu A4 . (větší bohužel nevytisknu).
Ale pokud chceš kvalitní formát k tisku , tak doporučuju ukládat jako soubor PNG, TiFF nebo BMP..
U Jpeg potom s max. kvalitou 100%.
Pokud ještě fotku nějak upravíš, tak se zákonitě zvedne i datová velikost celého souboru.
A tahle velikost postačuje i k velmi kvalitnímu tisku ve formátu A4 . (větší bohužel nevytisknu).
Ale pokud chceš kvalitní formát k tisku , tak doporučuju ukládat jako soubor PNG, TiFF nebo BMP..
U Jpeg potom s max. kvalitou 100%.
Pokud ještě fotku nějak upravíš, tak se zákonitě zvedne i datová velikost celého souboru.
NAnýzový dědek - Profil | Ne 23.9.2018 14:10:03
Casio >> Pro tisk nemusí být fotka rozměrově větší, ale postačí rozměry 3000x2000 pix a datová velikost 800Kb. a ta fotka bude i ostrá i veliká.
NDeProfundis - Profil | Ne 23.9.2018 12:12:24
Denny >> nezkoušel, už několikrát jsem se na to chystal, ale ještě jsem se k tomu nedokopal. Jestli se opravdu ptáš na šum, tak ten už se na takový fotce nejspíš projeví, ale otázka je, jestli to vadí. Jsou fotky, kde ten šum ani nevadí a patří tam, spíš jde o celkovou strost, aby na tak velký fotce ještě vynikla. Ale u takovýho rozměru by to ještě mohlo být ok, asi bych se toho nebál:-)
NDeProfundis - Profil | Ne 23.9.2018 11:59:37
Denny >> tohle si proštuduj - https://support.amd.com/en-us/search/faq/68
Nejspíš používáš duplicate mode, kde se logicky rozlišení upraví na rozlišení menšího monitoru - u tebe TV.
A jinak po odpojení TV by mělo stačit kliknout na ploše pravým tl., vybrat "nastavení zobrazení" a pak už je tam rozlišení.
Nevím, jestliby to nešlo udělat nějak jednodušeji (automaticky). Zkus třeba po odpojení TV jen vypnout a zapnout monitor, co to udělá. Já jak nemám grafiku od AMD, tak to nemám jak otestovat.
Nejspíš používáš duplicate mode, kde se logicky rozlišení upraví na rozlišení menšího monitoru - u tebe TV.
A jinak po odpojení TV by mělo stačit kliknout na ploše pravým tl., vybrat "nastavení zobrazení" a pak už je tam rozlišení.
Nevím, jestliby to nešlo udělat nějak jednodušeji (automaticky). Zkus třeba po odpojení TV jen vypnout a zapnout monitor, co to udělá. Já jak nemám grafiku od AMD, tak to nemám jak otestovat.
NDenny - Profil | Ne 23.9.2018 0:05:34
MB >> Zkousel jsem to prave delat v tomhle nastaveni,ale asi delam neco blbe.V podstate je vse na TV a na PC se to zmensi,dneska uz na to nemam,od rana drepim u pocitace :-( a delam veci,ktere by mohli pockat,ale je to takova sysifovska prace.
NFlying trout - Profil | So 22.9.2018 8:14:15
Casio >> Byl to fofr, 2x jsem cvak a byl ve vodě
NCasio - Profil | So 22.9.2018 7:18:00
hadr kapr fakr boy >> Flying trout - 21.9.2018 22:58:07 >> já bych totiž řekl že je to pohybová neostrost, protože HO u hřbetních ploutví by měla bejt stejná ale není.
NMB - Profil | So 22.9.2018 7:00:16
Denny >> já jen že jdu kolem...ahoj vy tam :)
Jestli jsem to pochopil zkus kliknout na ploše pravým tlačítkem myši.....
Jestli jsem to pochopil zkus kliknout na ploše pravým tlačítkem myši.....
NFlying trout - Profil | Pá 21.9.2018 22:58:07
Casio >> priorita clony, čas jsem neřešil
NDeProfundis - Profil | Pá 21.9.2018 22:57:34
Denny >> Karle zkusím ti odpovědět zítra, už toho mám dneska nějak dost a nemyslí mi to, tak jdu taky chrnět. Zítra budu možná až večer, když ne, tak v neděli by mělo být dost času, tak to nějak pořešíme.
NDenny - Profil | Pá 21.9.2018 22:52:49
DeProfundis >> Romane zkousel jsi nekdy tisknout vetsi format?Zajimalo by me,od jake velikosti se zacne projevovat sum na dobre fotce.Nepocitam Jitcinou petku,tam je to o necem jinem,ale tech beznych cca 20 mpx,co mam na fotaku.Rad bych si zkusil udelat jednu nebo dve fotky zhruba 80x60 a nechci zbytecne vyhazovat penize,proste aby to bylo koukatelny.Jde o fotky stare asi 6-7 let,ktere bych rad uchoval jinak nez jen v PC.
NDenny - Profil | Pá 21.9.2018 22:44:15
DeProfundis >> Jeste z jineho soudku(fotka od pramene,aby jsme jen nepsali).Kdyz chci propojit TV s pocitacem,coz zvladnu :-) a chci aby na pocitaci zustal stejny obraz,(zmensuje se a kdyz vypnu telku,musim restartovat,aby se to vratilo do puvodni velikosti),kde se to da nastavit Nejak nemuzu najit rozliseni :-( ?
NCasio - Profil | Pá 21.9.2018 22:40:43
tak chlapáci , pěkně to tu vyřešte a já se jdu vyhajinkat na zítřejší pracování :-)))
NDenny - Profil | Pá 21.9.2018 22:35:02
DeProfundis >> Jeste jsem si vzpomel na to zlikvidovani exifu,neco jsem nasel,tak ti to preposlu,musim se podivat,kam jsem si to ulozil :-)
NDeProfundis - Profil | Pá 21.9.2018 22:16:21
Denny >> nevidím tam nikde ty 4MB
Červené karty: Knapík, nhgjhgjhgjghj

načítám...

