Kontakt
Pouze telefon nebo e-mail a SZ.

Diskuse k článku: Fotografování z pohledu amatérského rybáře

23.5.2012Kategorie: Tipy a triky
 

178x v oblíbených a 25x v ignorovaných.

Denny - Profil | Čt 27.9.2018 22:52:19

DeProfundis >> vyplnoval jsem dva formulare,da se rict velmi podobne od dvou ruznych firem.0ba pdf do jednoho, az pochopitelne na podpis, slo psat primo na jejich strankach,ale u toho druheho to neslo,tam je jen ze si ho clovek ma stahnout,vyplnit a pridat sve identifikacni foto.Tedy na upresneni,me to neslo,ti co tomu rozumi by si s tim treba poradili.Ale vyresil jsem to,takze v pohode.Slo o property releace,kdy chteji overeni.

    Anýzový dědek - Profil | Čt 27.9.2018 19:37:53

    milans14 >> To ano. :-D

      milans14 - Profil | Čt 27.9.2018 19:22:38

      Anýzový dědek >> :))))))))))) , alu musí být kvalitní pan doktor :))

        Anýzový dědek - Profil | Čt 27.9.2018 19:16:30

        Pafka >> No a není vyléčen? Je- jen léčivo je jiné :-)))

          Pafka - Profil | Čt 27.9.2018 19:14:33

          Anýzový dědek >> Tento termín jsem NIKDY neslyšel ;-))) opravdu... že by cracknutý software byl "léčený"...

            Anýzový dědek - Profil | Čt 27.9.2018 18:21:04

            Pafka >> Neléčená verze je originál od ADOBE s přihlášením do Cloudu.(Placeno)

              Pafka - Profil | Čt 27.9.2018 17:28:51

              Anýzový dědek >> :-) Jaka je ta lecena verze??? Myslim, ze neplechu by spise delala verze nelecena ;-)

                Anýzový dědek - Profil | Čt 27.9.2018 17:24:13

                Denny >> Karle, na vyplňování formulářů v PDF je ADOBE Acrobat DC nebo Foxit (tohle asi není přesný název). a asi taky nebude zdarma.
                Bohužel Adobe Acrobat je placená záležitost pomocí cloudu..
                Dá se sehnat i léčená verze, ale ta může dělat neplechu.

                  Anýzový dědek - Profil | Čt 27.9.2018 17:20:12

                  Pěn_a >> Jasně že vím. Ale u toho foťáku, co jsi mi dal, je i softwarový ND filtr.
                  Jinak se všechny filtry buďto šroubují na objímku nebo jak píšeš, zacvakávají do rámečku..

                    Anýzový dědek - Profil | Čt 27.9.2018 17:14:29

                    Soulfish >> Vím že ten můj je na rozměr objímky 82 mm Neutral Density 82mm (3-400- tohle je podle mne počet vrstev?)
                    Že je drahej vím, protože platíš za značku HOYA - nejdražší filtry.

                      Pafka - Profil | Čt 27.9.2018 10:51:24

                      A jeste VELMI uzitecna tabulka primo z baleni filtru :-) hlavne se, prosim, vyhni variabilnim resenim :-)

                        Pafka - Profil | Čt 27.9.2018 10:47:52

                        Soulfish >> pro vyber vhodneho mi docela pomohl tento clanek: https://www.fotofiltry.eu/clanky/jak-si-budovat-ses​tavu-nd-filtru-40.html Mam nyni ND1000 a jeste casem koupim slabsi (ND64).

                          Pafka - Profil | Čt 27.9.2018 10:43:45

                          Soulfish >> Pekny den preji, resil jsem nedavno to stejne tema. Vybiral jsem ND filtr, bez ktereho jsem se dosud vzdy obesel a sahl jako po prvnim prave po variabilnim od Haidy v Megapixelu. Za 4 dny sel zpatky a vybral jsem si pak klasicky ND1000, na denni foceni a rozmaz vody.

                            Denny - Profil | Čt 27.9.2018 10:03:57

                            DeProfundis >> ja to nakonec hodil do zoneru a vyplnil to tam ,pak jsem to vytoskl a naskenoval.Prave takove zdlouhave ceste jsem se chtel vyhnout

                              DeProfundis - Profil | Čt 27.9.2018 7:57:57

                              Denny >> a ty tiskopisy jsou v PDF formátu? Jestli ano, tak jsou 2 možnosti. Pravděpodobnější je (pokud to dělal rozumný člověk), že ten tiskopis bude na vyplnění připravený a pak ho bude stačit otevřít v Acrobat Readeru a tam do těch vyplňovacích políček půjde přímo něco psát. Méně pravděpodobný je, že to PDF bude opravdu naskenovaný, nebo špatně vytvořený, aby do něj nešlo zapisovat. Pak se to nechá řešit různě "složitě". Existujou tzv. OCR prográmky, který ti z toho jsou schopný udělat třeba dokument do Wordu, nebo Excelu, nebo jen prostý text. Ale jejich výsledky jsou fakt různý a je spousta bádání a pokusů, než člověk vytvoří něco použitelnýho. Tak je mnohdy jednodušší to PDFko vytisknout, vyplnit ručně a zpátky naskenovat.
                              Jestli chceš, hoď mi do SZ link na to PDFko a já na to mrknu, co se s tím bude nechat udělat.

                                Pěn_a - Profil | Čt 27.9.2018 6:46:32 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                Anýzový dědek >> To není SW filtr. Tam se přímo zasune sklo mezi objektiv a čip. Je slyšet jak to cvakne. Ale dobry to bylo tak akorát na prodloužení času při focení tekoucí vody.

                                  Erva - Profil | Čt 27.9.2018 5:28:27

                                  Soulfish - Kašli na filtr a dej jen před sklo sluneční brýle 😂

                                    Denny - Profil | Čt 27.9.2018 0:40:25

                                    DeProfundis >> Roname jsou stranky,kde jsou prazdne tiskopisy,ktere musim vyplnit,tak jsem si myslel,ze me tohle usnadni praci,proste si ten tiskopis stahnou,pomoci toho programu vyplnit a dat ho zpet.Ten diditalni podpis,ano to je ono.

                                      DeProfundis - Profil | St 26.9.2018 23:54:27

                                      Soulfish >> chápu, bral jsem to jako srovnání s B+W, z čehož by se nechalo usoudit, že by mohl být proměnlivý filtr taky obstojný kvality. V každým případě ho můžeš testnout a případně ve 14tidenní lhůtě vrátit. Takže bych se toho opravdu nebál:-)

                                        Soulfish - Profil | St 26.9.2018 23:17:28

                                        Denny >> využití předpokládám na vodu obecně - řeky, vodopády, možná moře.. čeká mě trip do Skandinávie a je tam po cestě pár pěkných vodopádů, ale bude to hodně o počasí

                                          Červené karty: Knapík, nhgjhgjhgjghj