Kontakt
Pouze telefon nebo e-mail a SZ.

Diskuse k článku: Fotografování z pohledu amatérského rybáře

23.5.2012Kategorie: Tipy a triky
 

178x v oblíbených a 25x v ignorovaných.

Denny - Profil | Čt 4.10.2018 11:05:14

DeProfundis >> A chybicka,jedno jsem nevidel,tam zacinaji stejne jako ja :-))Az bude cas,tak to prohlednu.Mam takovou predstavu udelat "fotku" kde by polovina byla civilizace,na pulce propustna stena a za tou wildlife.Presne vim,jak chci aby to vypadalo,a verim ze v kombinaci s PS to jde udelat,jen musim prijit na to jak.

    Denny - Profil | Čt 4.10.2018 11:02:34

    DeProfundis >> Ja mam blbou tiskarnu,ta si sama rozpozna co je dokument a co fotka,takze me to skenuje opet v PDF,proto to musim pak prevadet.

      DeProfundis - Profil | Čt 4.10.2018 11:02:23

      Denny >> ono se předpokládá, že když se do něčeho takovýho chceš pustit, tak o tom něco málo víš aspoň teoreticky.

        DeProfundis - Profil | Čt 4.10.2018 11:00:20

        Denny >> to je právě proto, abys to PDF vytisknul, vyplnil ručně a naskenoval. Pro tisk je kvalitnější PDF, než když ho převedeš do JPG a pak vytiskneš. Na skenování už je to fuk, protože stejně to skenuješ jako bitmapu (JPG) a jestli ho pošlel rovnou jako JPG, nebo ho převedeš do PDF (kde je stejně uloženej jako JPG, jen v kontajneru PDF), tak na tom už nezáleží.

          Denny - Profil | Čt 4.10.2018 10:51:12

          DeProfundis >> Tohle znam,ale pripada me,ze je to spis pro pokrocile,kteri uz neco znaji.

            Denny - Profil | Čt 4.10.2018 10:50:20

            Lasskoun >> Uz to mam hotove,jen nechapu jednu vec.Oni to maji v PDF,ale vratit to chteji v jpg.Neni to sice problem,ale netusim,proc uz samotny formular od nich neni ve formatu,ktery pozaduji.

              DeProfundis - Profil | Čt 4.10.2018 10:17:28

              Lasskoun >> ono především záleží, v jakým formátu ten formulář je a co je obsahem toho PDF. CorelDRAW je na tohle určitě v pohodě, ale pokud je ten formulář dobře udělanej, tek je Coler zbytečnej a pokud je to PDF už originál naskenovaný, tak je Corel opět zbytečnej. Neříkám, že to v něm nejde. Sám jsem v Corelu dělal a i jeho PhotoPaint jsem spoustu let používal, protože byl po přechodu z Amigáckejch editorů uživatelsky nejpodobnější, než jsem skončil u Photoshopu. A samotnej DRAW jsem okrajově taky používal, především na přesný výtisky, když jsem ještě dělal woblery a vše jsem exportoval do PDF. Ale než by to Karel někde stáhnul, nainstaloval a zorientoval se v tom, tak to má už dávno vytištěný, vyplněný a naskenovaný... :-)

                DeProfundis - Profil | Čt 4.10.2018 9:53:00

                Denny >> na youtube je toho na první pohled dost, ale nemám čas to zkoumat podrobněji, tak nevím jak hodně je to pro laiky.
                např:
                https://www.youtube.com/watch?v=Ie4Od4eoh-U
                https://www.youtube.com/watch?v=PO--0h8XHiw
                atd...

                  Lasskoun - Profil | St 3.10.2018 22:27:36

                  DeProfundis >> to Denny-ho dotaz (předpokládám, že to nepřehlédne ";-)

                  ... pokud ten pdfkový formulář není jeho tvůrcem "zamčený", tak ho stáhnout a importnout např. do Corela a tam ho rovnou vyplnit (k čemuž postačí i některá ze starších verzí, kterých jsou všude plný kýble, např. CorelDRAW11!, popř. demo té nejnovější, byť je časově omezená), většinou pak ten formulář ani není moc rozsypaný, kdy jeho případná oprava je záležitostí na několik minut (= kratší než to tisknout, ručně vyplňovat a znovu skenovat) ...
                  ... popř. máš-li dostatečně velké rozlišení obrazovky (např. "4k"), tak v prohlížeči formulář "otočit na bok" (abys naplno využil plochu obrazovky) => přepnout do plného rozlišení (F11) => uložit do clipboardu (PrtSc) => potom vložit např. do Corela (do nové čisté stránky pomocí Ctrl+V) a tam ho snadno "vyplnit" (F8) ... potom ho "publikovat" zpátky do pdf formátu (neb starší verze Corela pro pdf nemají export, ale "publikovat" / "připravit pro grafické studio") ... mnohdy je to nejsnazší metoda (pokud nepotřebuješ dig. podpis) ...

                  L.

                    Denny - Profil | St 3.10.2018 19:27:37

                    DeProfundis >> On problem je v tom,ze na PS,Corel,Zoner atd najdes obrovske mnozstvi manualu s naprosto podrobnym vysvetlenim,kdezto u tohoto neni temer nic.Prohlizel jsem vytvory nekterych lidi a musim smeknout,to je proste uplne jinej level.Nepredpokladam,ze bych neco takoveho dokazal,to budu stat nohama na zemi,me plany jsou a byly mnohem skromejsi a temhle borcum se muze rovnat malokdo.To je zkratka uz umeni s velkym M a delat s D3 ,pokud to je v takovemto rozsahu,to je opravdu o tom nejen znat praci s tim programem,ale ti lide musi i mimo pc umet tvorit,jinak by ani tohle nedali.Videl jsem praci cloveka pracujiciho pro nejake filmove studio,naprosto uzasna zalezitost,ale o nic podobneho me neslo.To je krasne videt,ale asi jen par set vyvolenych dokaze takovou praci na spickove urovni delat,protoze oni z tech pocitacovych modelu dokazi vytvorit ,pro nas neznale,opravdovou realitu.Me by stacilo pochopit zaklady,pak uz se da neco vytvaret,bez toho to opravdu nejde.

                      DeProfundis - Profil | St 3.10.2018 14:14:12

                      Denny >> "Já jsem ti to říkal, Jaromíre!" :-)

                      Prostě tohle pro tebe musí bý španělská vesnice a bez nějakýho minimálně instruktážního videa to nepůjde...

                        1Mara - Profil | St 3.10.2018 13:17:03 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        Dnešní ranní svlékání :-) Foceno opět jen přes sklo, ale nevadí, fotka se mě líbí a není vůbec upravovaná :-)

                          Denny - Profil | St 3.10.2018 10:42:30

                          DeProfundis >> tak si myslim.,ze to, o cem jsme se bavili asi nezvladnu,nejak nevim jak vubec zacit.Napad by byl,predstavu mam naprosto realnou,ale neumim to vubec ovladat.Upravovat nebo kopirovat neci tvorbu nechci,ale nikde nemuzu najit nejaky navod, jak ovladat jednotlive klavesy,nebo jak to v tomtp propade nazvat.PS je proti tomu naprosta sranda kde vim nebo si najdu kde jaka klavesa nebo kombinace dvou a vice pismen znamena nebo na co se pouziva.U tohodle nejsem schopen az na par malickosti to vubec ovladat.Proste me chybi zakladni znalost.Treba vubec do ted nevim,jak smazat co zkousim a zacit znovu.Zdanliva prkotina,ale kdyz to nechci ulozit a chci to smazat,nevim jak.Hrozne sr me to libi,je to hezci nez grafika,ale je to pro me zatim na palici😰

                            Denny - Profil | St 3.10.2018 10:21:27

                            Pafka >> diky jsem ted v praci na nocni tak se na to podivam pozdeji

                              Pafka - Profil | Út 2.10.2018 23:04:40

                              Denny >> Jen pro info, může se hodit při úpravě fotek (používám např. na zmenšování na web - dávkové zpracování celého adresáře, lze dle různých parametrů):

                              http://software.macek.cc/resampler2010.php

                              Nevím, zda je prográmek všeobecně známý, ale je neuvěřitelně šikovný :-)

                                Denny - Profil | Ne 30.9.2018 22:48:26

                                Tak jsem se letos tesil,ze snad bude cista voda a bude moznost nafotit lososy na tahu a na trdlistich.Bohuzel uz tyden prsi,takze na rozdil od jezera,kde je kristalova voda,tak na rece tece kafe.Ani tu rybarinu si ted clovek neuzije,vitr a dest.Jak mate doma?

                                  Soulfish - Profil | So 29.9.2018 14:29:51

                                  Pafka >> dyk, stavím se pro tu tisícovku

                                    Soulfish - Profil | So 29.9.2018 14:29:28

                                    Anýzový dědek >> ani náhodou :) 3-400 je "síla ztmavení", tedy tento konkrétní filtr můžeš nastavit, aby trojnásobně až čtyřistakrát ztmavil snímanou scénu a tím adekvátně natáhl expoziční čas

                                      Denny - Profil | So 29.9.2018 12:09:47

                                      DeProfundis >> Romane az budes mit chvilicku casu,bud tak hodnej, podivej se me do stareho pocitace na ZBrush.Nejde me tam prekopirovat jedna vec,hlasi to,ze to chce nejaky instalator,nebo neco takoveho a netusim,kde to vzit a co to vlastne je.Jedna se sice o 3D,coz je makacka,ale rad bych se neco naucil,tedy pokud to vubec pochopim :-)))))

                                        Denny - Profil | Čt 27.9.2018 22:53:05

                                        Anýzový dědek >> Neco malo od adobe mam :-)

                                          Červené karty: Knapík, nhgjhgjhgjghj