Denny - Profil | So 6.10.2018 13:54:10
Lasskoun >> Existuje u toho Synergy nejake manualni nastaveni.IP adresu jsem prekontroloval nekolikrat peclive a stale me to pise,ze to tuto adresu nemuze najit.Zkusil jsem I odpojit se z internetu aktivovat Synergy a stejne se pocitac pripojil zpet na internet od providera.
Denny - Profil | So 6.10.2018 13:29:55
Lasskoun >> Ted resim to spojeni pocitacu,na jednom me to ukazuje watchdog status OK a u klienta,kde jsem zadal 100% spravnou IP adresu me to neustale pise,ze to tu adresu nemuze najit.
Denny - Profil | So 6.10.2018 13:27:19
Lasskoun >> Urcite se zeptam,chci se trosku naucit s Corel painter
Lasskoun - Profil | So 6.10.2018 13:22:41
Denny >> ... jinak pokud se rozhodneš "poprat se" s Corelem, tak se kdykoliv zeptej, pokud se na něčem náhodou "zakousneš" ... ";-)
L.
------------------
... CorelDRAW! v podstatě vyučuji přes půl života... kdys, Janu Wildovi Drnkovi, zakladateli fi. HSW, jednomu z předních guru českého signmakingu (já jsu ten "druhý" v pořadí ";-DD) jsem drobnými radami pomáhal při sepsání knihy "Začínáme s CorelDRAW! 3.0" (jíž se Wilda rozhodl napsat, když si v roce 1991 dlouhodoběji zamarodil),.. jo, to už je drahnejch let zpátky ... ":-)) ...
Denny - Profil | So 6.10.2018 12:58:15
Lasskoun >> Ted se s tim zrovna peru,protoze me to hlasi nejakou chybu,ale tohle dam :-)
Lasskoun - Profil | So 6.10.2018 12:54:19
Denny >> ... ano, to samozřejmě bude fungovat také,... je to takříkajíc ideální konfigurace (= častěji používaný "master" má tak vstupní periferie neustále k dispozici + "klienta" si zapnout pouze tehdy, když ho potřebuješ )
L. ";-)
Denny - Profil | So 6.10.2018 12:42:49
Lasskoun >> Myslel jsem to tak,zda je mozne nechat on-line toho mastera a klienta vypnout,vse ovladat dal jednou mysi a klavesnici.Ale neni to zase az tak dulezite,abych to musel komlikovane(pro me) nastavovat a pripojovat.
Denny - Profil | So 6.10.2018 12:39:03
Lasskoun >> Ted jsem si to jeste jednou precetla priznam,ze je to na me moc slozite,takze zustanu u toho,ze kdyz cas od casu budu potrebovat vypnout internet,tak proste nepujde nic,ale zas tak velky problem to neni.Jeste jedna vec proc mam a chci dva pocitace,kdyz se neco ucim,je fajn mit neco pusteneho jako predlohu a na druhem si to hned zkouset.
Lasskoun - Profil | So 6.10.2018 12:36:41
Denny >> ... sry, až teprve po probuzení mi tak nějak v hlavě naskočilo, žes to "off-line" asi myslel jinak = že jeden z compů (jinak ovládaných "společnou sdílenou myší") potřebuješ ovládat k němu na přímo připojenou myší (a klávesnicí) ... v případě žes to myslel takto, tak žádný problém by samozřejmě nastat neměl = bude se to zkrátka chovat, jako pokud bys měl ke compu zároveň připojeny dvě myši a dvě klávesnice = poslední použitá vstupní periferie "má slovo" ... kdy navíc v případě nezapnutého "mastera" potom ovládání "slejva" (slave compu) logicky probíhá pomocí k němu na přímo připojené HW myši a klávesnice ...
L. ";-)
Denny - Profil | So 6.10.2018 12:28:58
Lasskoun >> V prvni rade te musim upozornit,ze komunikujes s naprostym ,no ne uplne antitalentem,ale s clovekem,ktery rozhodne nepatri mezi technicky zdatne jedince :-) Takze treba to,co jsi em napsal si musim precist jeste jednou,abych to pochopil :-) Ale nestydim se za to,hacker ze me nikdy nebude :-)),ale snazim se naucit nektere veci,ktere nekdo zvladne levou zadni a me to trva,nez to mozek vstreba :-)) Proste kazdy jsme na neco jineho,ale o to vetsi,mam ,no ne snad radost,ale jiste uspokojeni.Hodne me pomohl Roman takze,jak pisu,krok za krokem a kdyz vidim,ze na to nemam,tak to proste priznam. Proc chci vice nebo proc mam vice pocitacu,je to vcelku proste.Na jednom mam nainstalovanych dost veci a pouzivam ho vice mene na komunikaci,ruzne vyhledavani atd,atd. a ten druhy mam na editaci fotek a ted se snazim pomalicku pochopit 3D a nechci tenhle pocitac zatezovat milionem ruznych ikon z toho prvniho,kde mam desitky ruznych odkazu a jeho pamet uz nestacila na editaci ve PS.
Lasskoun - Profil | So 6.10.2018 5:23:50
Denny >> ... to pochopitelně problém bude, anžto na to compu, kam je fyzicky připojena myš, běží "master" + na těch ostatních pak "client" = všechny mezi sebou komunikují přes síť (= vždy tím pádem musí být zapnut i master.) ...
... ale šlo tento případ by šel pořešit:
- buďto nějakým klávesnico-myšákovým USB přepínačem (kdekoliv schovaným, např. za stolem, neb ho lze přepínat hotkeysem z klávesnice), který by se pro přepnutí použil pouze v případě jednoho jediného zapnutého compu (tuším, že dokonce nějaké starší KNPčko se umělo samo nastavit na ten jediný zrovna zapnutý comp) ...
- popř. používat bezdrátový set (keyb + mouse = jediný USB dongl) a z každého compu mít na stůl vytažen USB prodlužovák, do kterého by sis pak (v případě jediného zapnutého compu) ručně přehodil ten komunikační dongl ...... popř. namísto wireless setu používat klasickou USB klávesnici + myš + jednoduchý 2 portový USB hub (nebo i více portový, např. i pro připojení foťáku, flešky, atd.) = tím pádem pak máš pouze jediný USB kabel na "ruční přehození" ...
(... = což samozřejmě bude splňovat i klávesnice s integrovaným USB hubem, do kterého se píchne myšák
https://duckduckgo.com/?q=kl%C3%A1vesnice+s+usb+hubem&t=h_&ia=web )
upozornění: ...
- přes některé přepínače občas neprocházejí kódy "speciálních kláves", které tam bývají navíc, např. těch multimediálních ...
- ne všechny tablety a mobily jsou schopny správně komunikovat s wireless dongly (= pro všechny systémy nejsou dostupné ovladače ke všem donglům, např. pro Android, atd.)
L.
---------
mmch, co Tě nutí, abys byl obklopen hned několika compy najednou? ... byť, chápu, že to občas jinak nejde,... ";-)
(i já jsem obestaven hned několika compy, ale u mě je to dáno především tím, že pro 3D, střih, simulace a emulace, atd., si zapínám mašinu s příkonem až 1,2 kW [vybavenou serverovým vícejádrem + 192 GB paměti + SSD i HDD RAIDem + vícenásobnou grafárnou], kdežto pro "normální grafickou práci" pak stačí "slabší" tišší mašina + ve stejném pokoji / u stejného stolu provozuji i dva noťasy, tablet + je tam samozřejmě připojen i domácí server, atd., atd. + většinou tu mám aj nějaký ten zákaznický comp na "odhmyzení" nebo HW "předělávku" [někdy hned několik mašin najednou], takže v pracovně během zimy tím pádem nemusím zapínat topení ani za největších mrazů,... neb o ohřev se bohatě postará ta veškerá spuštěná výpočetní technika ";-DD)
Denny - Profil | So 6.10.2018 3:39:38
Lasskoun >> Jeste dotaz,obcas potrebuju na jednom z pocitacu jet of-line,je tam nasledne nejaky problem?
Denny - Profil | So 6.10.2018 3:27:06
Lasskoun >> Diky moc.
Lasskoun - Profil | So 6.10.2018 2:38:06
DeProfundis >> ... jakýž takýž souhlas, jelikož CorelDRAW! je (ve všech základních věcech) tak děsně jednoduchý, až to bolí ... výhodou je, že i s textovými poli se v něm zachází jako s jednotlivými bloky, takže cokoliv (co má mít fazonu) lze v něm spáchat mnohem snázeji než klasickém textáku, např. ve Wordu, OO, atd = neb tím pádem je vše na sobě NEZÁVISLÉ = změny v jedné části dokumentu (např. změna velikosti nebo druh písma) tudíž neovlivňují ostatní části (např. po upravovaným místem, jak se děje v "řádkových editorech") ... navíc (na rozdíl od jmenovaných programů) se v něm dá editovat libovolný parametr každého vybraného jednotlivého znaku (nebo skupinově - u vybrané skupiny znaků), tj. je kupř. možné jeho snadné posunutí na řádce o velmi malý kousek doleva nebo doprava (ať již šipkami nebo pomocí myši za asistence CTRL), což se hodí např. při úpravě "rozpalu" (= mezi-znakových mezer) v případě psaní nápisů pomocí verzálek (viz klasický demonstrativní příklad u slova "VANA", kde teď v tomto fontu to sice vypadá v pohodě, ale většinou je tam "do oka bolející" velká mezera mezi "V" a "A", kdy to většinou spíše vypadá nějako takto: "V ANA") ...
... zkrátka, v Corelovi nemá člověk nijak svázané ruce = tím pádem, co si vymyslí, to je zkrátka schopen snadno zrealizovat ... ":-) ... a jak snadno, to záleží jen dle toho, jak ovládá "umění využití jeho možností" (neb ke stejnému výsledku se lze dopracovat různými postupy, různě složitými cestami) + jak dotyčný ovládá jeho klávesové zkratky ... ale to je v podstatě poplatné všem grafickým programům ...
... ale je možné, že se mýlím, jelikož v CDR dělám už od roku 1989 (tehdy to byla předprodukční vývojová verze 1.08b, jenž se i s písmy vešla na jednu 5,25" disketu ";-DD) ...
L. ":-)
---------------
... zkrátka, chtěl jsem tím pouze říci, že znalost Corela (alespoň ta základní) se hodí komukoliv, kdo se jen trochu zabývá grafikou ... to jeho ostatní využití pak samo přijde časem ... ";-)
Denny - Profil | Pá 5.10.2018 23:46:50 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Vcera jsme se byli podivat na jedne oblibene lokalita a vypada to,ze vetsina ptactva uz je pryc.Nevidel jsem ani male volavky a jen trosku drobote,ktera se ukryva v krovi.Par hejn na tahu,vcetne kvakosu,ktere jsem nikdy takhle v hejnku letet nevidel a zacina byt trosku smutno bez toho ptaciho zpevu.
Denny - Profil | Pá 5.10.2018 23:43:10
DeProfundis >> Jeste dotaz.Da se nastavit jedna mys na dva nezavislepocitace tak,jako je tomu u obrazovek? Kdyz bych vyjel z jedne obrazovky,aby me automaticky prestala reagovat na mys a mohl jsem ovladat druhou a naopak.Proste dve klavesnici,dve mysi,dve obrazovky a tablet je docela dost na jeden stul,tak proto se ptam.
Denny - Profil | Pá 5.10.2018 23:40:41
DeProfundis >> Nepredstavoval jsem si to jednoduse,ale ted uz vim,ze je to cesta na dlopuhou trat,aspon pro me zarucene.Dneska jsem dostal od Jitky graficky tablet a s tou tuzkou v tom litam jak nudle v bande.Jeste jsem se nenaucil jednu vec a ted se musim ucit s timhle.Teda nemusim,ale chci.Grafika a 3D fakt neni upravovani fotek,to je trosku o necem jinem,jak sam vis a me vse trva dost dlouho,nez zacnu nektere veci delat automaticky,jak pri foceni nebo editaci fotek,kde uz nad tim nemusim moc premyslet.Proste je to mnohonasobne narocnejsi.
DeProfundis - Profil | Čt 4.10.2018 11:22:43
Denny >> no tak hurá:-) Určitě nějakej materiál na tutorialy najdeš i jinde.
V PS to určitě udělat půjde, dáš tam pár vrstev, určíš si, kde se to má jak překrývat, co se má jak vymaskovat a je to :-))))) Takže držím palce, ať se k výsledku dopracuješ s uspokojením.
DeProfundis - Profil | Čt 4.10.2018 11:18:48
Denny >> spusť si PS, dej Soubor - Import - Podpora WIA a pak už si jen vyber tiskárnu (skenr) a můžeš vesele skenovat do JPG:-)
Červené karty: Knapík, nhgjhgjhgjghj