Kontakt
Pouze telefon nebo e-mail a SZ.

Diskuse k článku: Fotografování z pohledu amatérského rybáře

23.5.2012Kategorie: Tipy a triky
 

178x v oblíbených a 25x v ignorovaných.

NPafka - Profil | Po 8.10.2018 17:29:14

aminn >> Tak to zírám, myslel jsem, že bez stativu si člověk neškrtne ;-) Také jsem na něj koukal a také se mi líbil. To zvětšení je parádní.

    NLasskoun - Profil | Po 8.10.2018 17:28:42

    DeProfundis >> Buď zdráv, ...
    ad: ... "protože GL630 (Asus) mi nic neříká a kupodivu ani gůglu:-)" ...
    ... sry, vylovil jsem to z hlavy a mozkové závity se ukleply (ale to už se v tomhle věku občas stává ;-)),... byla to moje chyba, pamatoval jsem si totiž G?630 a blbě k tomu v hlavě odvodil to "L", anžto je "low profile" ... konkrétně se jedná o tento typ https://1url.cz/tM1Sr ... ta druhá je to samé, ale v provedení 1GD3, takže pouze s jedním gigem ... popř. další odkazy https://duckduckgo.com/?q=Asus+GT630&t=h_&ia=produc​ts ... 3D výkon sice nic moc, ale pro prosté zobrazování bohatě stačí ...
    (jinak v další "ne-grafické mašině" mám nasoukáno dalších pár grafik, které však nejsou připojeny k monitoru,... přičemž i její výkon občas používám pro jiné výpočty, než na které byla primárně určena ";-)

    ... mno, vzhledem k tomu, že mě to v podstatě "neživí" ([pomineme-li alternativní léčbu, především raka, tak] mou hlavní náplní je už drahných let navrhování HW + tu a tam i naprogramování nějakého MCU, grafičiny už také nedám tolik jako kdysi, a to 3D je spíše "nutností" k mému koníčku, byť i tam občas spáchám nějakej ten šolich na přilepšení), tak pořízení té "kvadry" byl tehdy docela slušnej zásek ... kupoval jsem ji jako horkou novinku, kdy mě stála velmi nechutných 64 kkč (štěstí, že podobné nákupy lze odepsat na firmu ";-) ... původně byla pořízena do jiné mašiny s inteláckým čtyř jádrem (overcloklým Q9650) a jelikož za dva roky poté se mi podařilo za téměř podobný peníz pořídit tu DELLáckou T3500 (s horší, navíc zlobivou grafikou), tak potom putovala do ní ...
    ... jinak to "letadlo" (původně DELL T610 - do kterého jsem šel hlavně díky možnosti tehdejšímu postupnému přísunu paměťových ECC modulů až po dnešní 16 GB RIMM) je "letadlem" především kvůli hlavním "fukarům", neb u serverů je vše samozřejmě v redundanci (všechno zdvojeno, tj. zdroje, fukary, apod) ... = i proto, když jsem hledal nějaké vhodné grafárny se 64 bit vnější sběrnicí, tak jsem sáhl právě po těch GT630, jelikož jsou v pasivu (pro prosté zobrazování dostatečné) ... na svůj věk mám totiž víc jak slušnou horní mez sluchu = stále ještě jasně rozeznávám 14 kHz (což je i následek již patnáctiletého pochlastávání kotvičníku 😎), takže když je tento comp zaplej, občas z něj dost slušně šílím ... těším se, až bude dodělaná domácí servrovna (s napojením na boiler, ať i přes léto je to teplo k něčemu rozumně využito ";-) a všechny tyhle mašiny konečně zmizej za zdí ... ":-)
    ... co se týče těch dvou AMD grafáren, juknu se Ti přesně, až budu doma (byť tu nepadající se mi podařilo poslat dál, i přestože díky zářezu ve sběrnici jí nefachají dva kanály, ale tu nestabilní mám fyzicky pověšenu na zdi) ... a rovnou Ti večer udělám i nějaké fotky ...... pozn: původně jsem měl v plánu proříznout "zadek" slotu, ale i když jsem svým způsobem "šílený ajťák";-D, tak říznutí do konektoru karty mi přece jenom přišlo mnohem bezpečnější (cena obou grafáren byla i v součtu podstatně menší, než kolik by tehdy stála výměna MB + hlavně se mi ten MB nechtělo vyndavat z kejsu, to by bylo minimálně na půl dne práce ... dneska bych to při těch cenách už neřešil = za kolik se tenhle šrot po repasech prodává,... e-Bay je toho plnej - za pár kaček)
    ... jinak pokud by ses chtěl zatím pohrabat v parametrech "letadla" viz https://www.dell.com/downloads/global/products/pedg​e/en/server-poweredge-t610-tech-guidebook.pdf

    ... jo, a aby ses nemusel ptát, tak mým hlavním koníčkem jsou především "magnetická pole" ... ";-) ...

    ... sry za tu délku příspěvku, ale tohle popisovat pár větami se dost dobře nedá (teda dá, ale bez upřesňujících detailů) ... i tak jsem se dost krotil "x-DDDD ...

    Měj se fajn ... Laškoun ... ":-)
    ---------------------------------
    ... abys měl o mě více jasno, tak přidávám i něco málo ohledně té "hardwerařiny":

    - elektronika od 8-mi let
    - v 11-ti přechod na číslicovou elektroniku (kolega z radioklubu [óscarkílovanóscarkíloalfa ;-] mi tehdy věnoval po jednom kuse 7400 + 7405 + 7493, což mi totálně změnilo život ... pápá, anologu, VF apod. ":-)
    - ve 12-ti první programování na TI57, později Sharp 1211 (podpora od "kdys odsunutého příbuzenstva" ze západu)
    - stavba mého prvního "počitadla" (enderácké U880, https://en.wikipedia.org/wiki/U880 + 1 kb RAM + 12 zvonkových tlačítek + 10 telefonních žárovek + namísto resetu přejet šroubovákem po sběrnici, atd. "x-DD)
    - pak sinlarovská Z81, následovaná gumákem (viz tehdejší článek v amáru - "Joystick pro ZX Spectrum", na němž jsem se s Tomem podílel)
    - v té době (již během školy) aktivní v prvním KVTČMku (Vysočany Praha), později i jako lektor = PMI, PMD, IQ = letní tábory "mladých vědců" ... + též spolupráce na "Karlovi", jako všichni tamní ... ":-)
    - v 18-ti stavba kopie Siemens 2000 (český klon)
    - spoluautor a realizátor rozšíření původní feritové paměti EC-1040 o dalších 512 kB pomocí křemíku, díky čemuž kdykoliv z hlavy vypočtu samoopravné kódy (Hamming), klidně i během probuzení uprostřed noci, neb šváby pro druhejch čtvrt giga bylo CCCP provenience ";-DDD / grrrrr (Geoindustria Praha - VS Barrandov, viz zajímavost u filmu "Co je vám doktore" https://www.csfd.cz/film/7038-co-je-vam-doktore/zaj​imavosti/?type=film ";-)
    - mezitím pořízení Sharp MZ-821 (potřeboval jsem něco snadno přenosného, co však bylo HW snadno rozšiřitelného = autor aut. přepínání in/out kazeťák, HW signalizátor stavu sběrnice, HW emulátor paral. tiskárny + spoluautorství 128 kB zálohovaného ramdisku, řadiče flopiny, atd.)
    - přechod do holešovické datastanice (síťový systém postavený na "DataProduct 2000" = řezové procesory, všechny desky stejné = 100% redundance = jednou za měsíc nahrát testovací systém a případně vyměnit tu vadnou, za kterou mezitím makaly ty ostatní [což se však za dva roky stalo pouze jednou], ... krásné to zaměstnání = s neskutečnou spoustou času na bastlení ":-)
    - po návratu zpátky do svého rodiště (čekali jsme rodinu) podnět k založení tamního KVČM (společná akce místního radioklubu + HiFi klubu + SÚZ Ústí n. L), tam potom i lektorem elelniky (což v podstatě trvá až dodnes) + byl vedoucím tamního Sharp klubu = vlastní učebna, kde jsme pro řadu MZ-800 spáchali síť vč. přenosových protokolů (obdoba RS-232, makalo to až 19,2 kb ":-))
    - mezitím v roce 1988 první "dospělé PC" (XTčko - dodatečný svatební dar od příbuzenstva)
    - počátek roku 1993 první HW oveclocking PC (HW 16 MHz na 20 MHz ":-) mé další mašiny s 4 MB RAM !!!!!! ... což odstartovalo mou tehdejší éru chlazení vodou (ve finiši pak i to extrémní, tuhým CO2 = dodnes mám nad pravou kyčlí vypálenu jizvu od kousku suchýho ledu, co zůstal přichycen na vatový kuchyňský rukavici, díky tomu, že jsem si pak dal spokojeně ruce na boky ... :roll: :roll: ) ...
    - 1996 konečně pořádnej HDD (Seagate o kapacitě 120 MB! ... ";-DDD)
    - první dovolená v Bulharsku, druhé dítě, atd, atd,.... ";-)

    ... takže vzhledem k tomu, co vše ohledně historie počítačů v ČSSR pamatuju, tahle písnička od (milovaných) "Zvířat" má pro mě těžce nostalgický nádech ... ":-)

    https://www.youtube.com/watch?v=Ugj2a0EFIHc

      NDeProfundis - Profil | Po 8.10.2018 8:39:03

      Lasskoun >> ahoj

      No popravdě nestačí, protože GL630 (Asus) mi nic neříká a kupodivu ani gůglu:-) Xeona jsi rozepsal hezky, ale to se dá dohledat, kdežto ty výpočetní (grafický) karty nějak ne.
      Nový pracovní stanice jsou bezdebat cenově přemrštěný a koupit se to vyplatí jen někomu, koho to živí. A jelikož předpokládám, že tě to živí, tak si zase nemyslím, že by stanice s Quadro 2000 byla zase za tak neskutečnej balík:-) (Ale to je samozřejmě relativní.) Jen, že dvoutisícová řada Quadro je takovej ještě cenově přijatelnej kousek HW i pro normálního smrtelníka. Sám mám taky jednu dvoutisícovku, co jsem kupoval novou, jen teda s Pascal jádrem. Ale je to v podstatě taky jen jednoslotová mrňka, co nic nežere. Bohužel tyhle profi záležitosti si s hlukem moc hlavu nelámou. Takže první věc, co jsem udělal, tak bylo sundání toho jednoslotovýho hlučnýho chlazení a šoupnul jsem na to pořádnej kus hliníku (Accelero Mono PLUS). Bohužel Quadra používají v biosu asi nějakej jinej přístup k ovládání větráčku, protože PWM regulace u nich s tím Accelerem nefunguje a motá to pořád na 100%, což jsem si nakonec pořešil po svým.
      To jsem ale zase trochu odbočil:-). Stejně tak mě zajímá, jaký jsou to ty 2 lepší grafárny, kvůli kterým jsi kupoval 1,1kW zdroje a jaká je to serverová deska, do který jsi prořezával sběrnice. Nemám s těma serverovejma věcma žádný zkušenosti, tak mě to jen zajímá, když už to doma někdo má. Pokud uděláš nějakou fotku, pro představu, tak to taky nebude špatný.

      Díky Roman

        Naminn - Profil | Po 8.10.2018 7:03:41

        Pafka >> jj mam este 90mm sony makro a necham si ho taky teda az jednou pride z opravy :( a bez statitu to de v pohode skoro vsechno fotim z ruky tohle je treba skladacka ze 2 fotek z ruky

          NLasskoun - Profil | Ne 7.10.2018 21:44:43

          DeProfundis >> ... "docela obsáhle" ...."x-DDD ...

          L. ";-)

            NLasskoun - Profil | Ne 7.10.2018 21:43:26

            DeProfundis >> ... ahoj ... na dnešní dobu je to docela "vykopávka", ale pořád dosti výkonná, na ty peníze, co už sežrala ... ";-) ... starej DELLáckej server s 2x X5680 (3.33GHz / 130W / 12M / 6 core / 6.4GTs ) + 2x GL630 (Asus), což je ta výkonová část sestavy pro "hrubé silové výpočty" (dáno především dostatkem paměti a SSD RAID) ... a na zobrazování pak druhá mašina (taky DELL, T3500) s Nvidiáckou QUADROU 2000 ... (kdys jsem ji kvůli caďárně kupoval novou za neskutečnej balík) ... obě mašiny mezi sebou natvrdo propojeny pomocí 1Gbit LAN (další pak do switche) ...
            ... jeden čas v tom "letadlu" (hlavně při startu, kdy zní, jako by startoval Boeing ";-DD = než začne fungovat SW PM, tak všechny větráky jedou naplno jak šílený";-)) jsem provozoval dvě lepší grafárny "prořízlou sběrnicí" (tj. tím pádem s MB komunikující půlkou kanálů), neb tento MB, stejně jako všechny serverové, má jen krátké sloty, ale nedělalo to dobrotu (jedna z těch karet občas zazlobila) ... právě kvůli mim jsem měnil oba původní zdroje za ty 1,1 kW ...
            ... stačí takto? ...

            ... a byť mi tato sestava zatím ještě stačí, tak příští rok se chystám na nějaký upgrade ... přece jenom, doba mezitím trochu pokročila o (notný) kousek dál ... ";-)

            Měj se ... Laškoun ":-)

              NDeProfundis - Profil | Ne 7.10.2018 21:28:49

              Denny >> až budu mít chvíli, tak se na to můžu podívat, ale nemám s tím zkušenost, tak nevím, co mě čaká:-) Já tohle vždycky řešil přes HW přepínače.

                NDenny - Profil | Ne 7.10.2018 21:05:00

                DeProfundis >> Co se tyka toho,tak jsou veci,kterym nerozumim a ani se o to nijak zvlast nesnazim,protoze je to,jak sam vis,pro me spanelska vesnice :-( Bohuzel,nedokazu spustit to synergy.Jakmile zapnu jeden z pocitacu,tak me to ukazuje,ze to bezi,ale kdyz zapnu druhy,ukazuje me to,ze se spousti a hlasi to nejakou chybu.Je to oboustrane,at zapnu prvni jeden nebo druhy,ten co aktivuji pozdeji proste nechce slapat.Talze mam na tebe prosbu,az budes mit cas,chut a naladu,jestli by jsi se na to mohl podivat.

                  NDeProfundis - Profil | Ne 7.10.2018 20:32:51

                  Lasskoun >> můžeš mi nějak konkrétněji rozepsat, jaký vícejídro a jakou vícenásobnou grafárnu máš v tý mašině?

                    NDeProfundis - Profil | Ne 7.10.2018 20:30:01

                    Denny >> jelikož ti to Lasskoun docela obsáhle rozepsal, tak to v podstatě není jak doplnit:-) Snad sis něco z toho vybral.

                      NPafka - Profil | Ne 7.10.2018 20:26:31 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      aminn >> Hodně dobré!!! Koukal jsem na tento objektiv v Megapixelu, ale nakonec sáhl po univerzálnější Sigmě 105mm/2.8. Ale ty výsledky jsou skutečně perfektní, i když bez stativu asi žádná šance ;-) Myslím, že je to adept na druhý makroobjektiv...

                        Naminn - Profil | Ne 7.10.2018 18:35:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        :)

                          Naminn - Profil | Ne 7.10.2018 16:01:21

                          Denny >> predpokladam ze to tam pisou kvuli zvetseni 2:1 bezny makra maj 1:1

                            NDenny - Profil | Ne 7.10.2018 11:46:35

                            aminn >> musel jsem se podivat co jsi loupil😁,proc je to ultra makro?Cena slusna,aspon tady.

                              NDenny - Profil | Ne 7.10.2018 11:42:36

                              aminn >> Je videt,ze tebe to makro adhodne bavi ja fotim jen prilezitostne kdyz jdeme treba se psem do parku.Ale skla s sebou tahame porad😌

                                Naminn - Profil | Ne 7.10.2018 9:41:31 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                tak dlouho mam makro v oprave ze sem musel koupit dalsi(jinak by me asi jeblo ) :) tentokrat laowa 60mm 2,8 2:1 ultra makro

                                  NLasskoun - Profil | Ne 7.10.2018 0:40:43

                                  Anýzový dědek >> ... no vidíš, tak alespoň něco (což je základ, alespoň něco si v něm zkusit a pak to postupně "rozvinout":-) ... tož dej kdykoliv vědět, pokud bys potřeboval "popostrčit";-) ...

                                  Laškoun
                                  -----------------
                                  ... občas ho používám i namísto 3D konstrukčních programů, neb pokud se jedná o pouhé "přenesení myšlenky na papír", tj. o základní pohledy + jeden dva řezy (kde již nebude potřeba nic měnit), tak je to pak mnohem rychlejší jak v CADu ... viz např. příloha (nešlo mi to sem dát v pdf, takže je to v MRKem zdegradovaném jpg, čímž zmizly veškeré detaily) ... tehdy jsem to v rychlosti ve vektorech nakreslil přímo během krátkého "přibrzdění" u bráchance, na jeho děsně líným compu (kde jsem Corela v "portejblu" spustil přímo z flešky - bohužel jsem sebou neměl noťas + navíc bráchancovo připojení k netu v té době bylo tak neskutečně pomalé [v tehdy nepokryté kotlině], že ani nebylo vhodné k tomu, abych se přes TW na dálku tabletem připíchl na některý ze svých compů a nakreslil to na něm, což v terénu většinou bývá nejjednodušším řešením)

                                    NDenny - Profil | So 6.10.2018 23:10:50

                                    Lasskoun >> Mam,ale na tohle radeji pockam na Romana,az se na me napoji,on to ma hned,ja v tom budu zdlouhave hledat a nerad bych sahal do zabezpeceni,abych neodblokoval neco spatne.

                                      NAnýzový dědek - Profil | So 6.10.2018 18:49:01

                                      Lasskoun >> Jo, tak s Corelem bych helfnout potřeboval, protože v práci mi ho nutí a jediné, co jsem na něm zatím zvládl bylo udělání vizitek..... Jinak jsem totálně tupej.:-)))

                                        NLasskoun - Profil | So 6.10.2018 14:20:40

                                        Denny >> ... a nemáš náhodou zapnutý nějaký firewall? ...

                                        L:.

                                          Červené karty: Knapík, nhgjhgjhgjghj