Kontakt
Pouze telefon nebo e-mail a SZ.

Diskuse k článku: Fotografování z pohledu amatérského rybáře

23.5.2012Kategorie: Tipy a triky
 

178x v oblíbených a 25x v ignorovaných.

DeProfundis - Profil | Po 22.10.2018 1:35:50

Denny >> tak teď jde o to, co od toho čekáš???

Pokud chceš v PS načíst nějak celej objekt ve 3D, tak to samozřejmě nepůjde.
Pokud chceš načíst jen hotovou vyrendrovanou scénu, tak si jí musíš jen vyexportovat do nějakýho bitmapovýho formátu (JPG, TIFF, BMP...).
Pak existuje ještě specialitka, co ti vytvoří přímo PSD s vrstvama a vypadá to šikovně: https://www.youtube.com/watch?v=MFTXrNiyBbk

    Denny - Profil | Po 22.10.2018 0:53:44

    DeProfundis >> Jinak uz sedim nekolikatej den nad fotkama a je to peklo.Ne tisice,ale desetitisice fotek mych a Jitcinych usporadat a vymazat,to je fakt posusnanicko.Vcera jsem jich smazal asi 9 tisic :-)))

      Denny - Profil | Po 22.10.2018 0:50:41

      DeProfundis >> Romane,jak jsi me pomahal s tim ZBrush,tak o to se jedna.Vytvorim nejake 3D,ulozim,ale ulozi se me to v tom formatu o kterem pisu.A ja bych ho potreboval dostat do jineho,ktery akceptuje PS a nevim jak.

        DeProfundis - Profil | Ne 21.10.2018 19:22:57

        Denny >> ahoj Karlos. Bohužel opravdu netuším, o čem mluvíš:-) Teda předpokládám, že to to bude nějaká 3D scéna do PS. Ale MP3D nějak nemůžu vygůglit, takže zkus být konkrétnější. Stejně tak ZTR mi nic neříká.
        Ale pravděpodobně tě zklamu, až zjistím o co jde, protože si nemyslím, že by PS něco takovýho uměl načíst.

          Denny - Profil | So 20.10.2018 23:41:15 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Tady dneska zacal padat snih,tak se pocitat s tim,ze velmi brzy pritahnou ze severu tihle nadherni ptaci.

            Denny - Profil | So 20.10.2018 23:30:38

            DeProfundis >> Romane,tak jsem zase v koncich s jednou veci a potreboval bych poradit.Jak dostat MP3D do PS? Neumim to.Presne se jedna o MP3D PolySpher e.ZTR,ale ty vis o cem pisu. Zatim s tim opravdu neumim,prednost dostaly jine veci,ale ted se na to chci trosku zamerit a kdyz jsem si zkousel ruzne nesmysly,tak jsem si rekl,ze je hodim do PS nebo ilustratoru a tam me to pise,ze jde o neznamy format,ktery nejde otevrit.Ja ale vim,ze to jit musi,profici s tim ve PS dal pracuji.Poradis,jak dal?

              vendys-vt - Profil | St 17.10.2018 19:08:27

              Pěkné, i když z mobilu... njn. už je tu podzim a dává nám v přírodě ty nádherné barvy a snad i ryby.

                marek23 - Profil | St 17.10.2018 0:40:28

                Telefonem...

                  Denny - Profil | Po 15.10.2018 16:41:34

                  DeProfundis >> Ne,je to v pohode,az budes mit vse v cajku a budes mit klid,tak dej vedet.Nic duleziteho,jen to, s cim jsi me pomahal bych rad jeste dostal na ten novej pocitac.Ted jsem byl hodne vytizenej jednak pracovne a pak chodime na lososy,coz je fakt makacka,takze chodime utahani jako kotata.Nemam ani cas naucit se na tom tabletu a nemam jeste srovnane ani fotky,kterych je nekolik tisic ,takze seradit a spousty smazat.

                    DeProfundis - Profil | Po 15.10.2018 14:25:37

                    Denny >> super, já byl teď na pár dní pryč a vrátil jsem se až včera v noci. Do toho jsem teď zjistil, že se mi nějak rozjebal TeamViewer, tak to dávám do kupy. Už ani nevím, jestli jsi nechtěl ješt něco jinýh před tím, nějak už toho mám v hlavě moc.

                      Petr64 - Profil | Ne 14.10.2018 14:15:10

                      marek23 >> To zase bude po teplé zimě na zahradách hnusoty.:-(

                        marek23 - Profil | Ne 14.10.2018 13:59:56

                        ....

                          Denny - Profil | So 13.10.2018 9:31:14

                          DeProfundis >> Romane,tak jsem to ovladani vice obrazovek jednou mysi vyresil.To symetry jsem nezprovoznil,ale funguje neco jineho,takze v pohode.

                            Anýzový dědek - Profil | Čt 11.10.2018 16:19:27

                            Lasskoun >> Mám Corel Draw 12, ale jen v základním provedení bez různých rozšíření. Jsem v tom plný blbec začátečník- nikdy jsem s tím nedělal.

                              DeProfundis - Profil | Út 9.10.2018 10:47:09

                              Lasskoun >> ahoj:-)
                              Můžeš mi vysvětlit, jaký smysl má pořídit si do takový mašiny 2 grafiky GT630? Resp. v čem je to lepší, než pořídit si jen jednu?
                              Kde jsi pro boha kupoval to Quadro 2000 za 64kkč?
                              Mě stála HP Quadro P2000 cca 12kkč taky jako docela novinka (měsíc jsem na ní od obědnání ještě čekal, než jí v CZC naskladnili) a co si tak vybavuju, tak nVidia (potažmo výrobci Quadro řad - HP, PNY, DELL) u těchto profi karet moc nepoužívají cenovou politiku jako u herních GTX řad, takže cena je víceméně stejně vysoká při uvedení na trh jako po roce, pokud se nějak zásadně nehne dolar. A nVidiácký Quadro řady (Fermi, Kepler, Maxwell, Pascal) mívají po sobě dost podobný ceny, takže ta tvoje cena mi do hlavy moc nejde:-)
                              Jsem zvědavej na fotku tý prořízlý AMD grafárny. Nešlo to řešit méně brutálně nějakým riserem x8 na x16?
                              Jen bych tě poprosil, abys trochu zestručnil tvoje odpovědi:-) Sice jsou na počtení zajímavé, ale do podobné diskuze se moc nehodí a já se v nich pak opravdu ztrácím. Efekt to má takový, že se na něco zeptám a místo uspokojení jednoduchou odpovědí mi vyvstane dalších x otázek, abych se v tom zorientoval:-) A pokud do toho zamontuješ ještě nějakej další HW a další story, tak už se v tom ztratím úplně:-)
                              Díky za pochopení

                                Denny - Profil | Út 9.10.2018 0:23:31

                                Lasskoun >> Ty jo,to fakt cumim :-) Jsou proste veci mimo me chapani,ale apon tech par,ktere moje hlava pobere, me pada celist az na stul :-))) Ten navod na ten Corel je super,nemas nekde nahrane video aby to clovek jeste v realu videl to co popisujes? A jeste jeden dotaz,zminil jsi se o tom,ze obcas delas s 3D,muzes neco hodit do placu,at se pokocham? :-)

                                  Lasskoun - Profil | Po 8.10.2018 21:27:47

                                  Anýzový dědek >> ... aha, sry,... tím, že to téměř nikdo z profíků nepoužívá, tak mi hned nezaplo ... ";-)
                                  ... lovím v hlavě, ale mělo by to být : ... rollup Okno > Ukotvitelné panely > Odkládací plocha (nebo tak nějak) ... a tam si potom vyber typ ... = objeví se Ti pak na pravé straně obrazovky ... a nová složka by se tam měla objevit po kliku na "nová složka";-)) ... stačí takto?

                                  ... jinak tohle všechno (obrázky, texty , loga) si můžeš ze souborů předem naskládat mimo "pracovní plochu" (což je z mého pohledu rychlejší) např. "importem" (File > Import) nebo prostým nataháním pomocí myši = tj. mimo plochu okolo nastavené stránky / po jejích vnějších okrajích .... nebo toto (mimo pracovní plochu) naskládat do další vytvořené vrstvy, u který si pak ve finiši můžeš klidně vypnout její zobrazování (pokud by Ti to "zobrazování přípravy" dělalo problémy, popř. i tisk) ...
                                  ... snadno se pak v "zobrazování" pohybuješ pomocí F4 (= zobrazit vše viditelné, tj. i toho naskládaného mimo pracovní plochu) a SHIFT + F4 (= naplno zobrazit prostor skutečné pracovní plochy = "papíru" )

                                  ... popř. pokud bys snad z nějakého důvodu potřeboval mít dvě otevřené nezávislé plochy = dva soubory (tj. pracovní + přípravný) a přetahovat to mezi nimi (ať již myší nebo přes clipboard), tak si jednoduše v Corelovi otevři dvě okna a dej si je srovnat vedle sebe (nebo nad sebe) = rollup "Okno" > Vedle sebe ... toto se však hodí jedině tehdy, pokud máš velký monitor (takže Tě pak netrápí místo), popř. si můžeš otevřít dalšího Corela, což je vhodné, pokud máš vícemonitorový systém ...
                                  ... popř. je (ty obě otevřená okna) měj "naplno" přes celou plochu a objekty přenášej pomocí clipboardu ...

                                  ... mmch, jakou verzi Corela máš? (abych rovnou mohl navigovat, neb v některých verzích se to mírně liší)

                                  L. ":-)

                                  --------------------
                                  ... plus přidávám jeden velmi dobrý trik pro zkopírová(vá)ní objektu pouze myší (který moc "corelistů" však nezná, tudíž ho ani logicky nepoužívá, přestože šetří hromadu času), jenž funguje i při kopírování z okna do okna: ... = objekt uchop myší (za jeho libovolnou pevnou část nebo za "středový bod" "x") a přemísti si ho kam chceš, ale před jeho "upuštěním" (povolením levého tlačítka myši - dále již LTM) si jednou klikni na pravé tlačítko myši - PTM (= za současného držení toho LTM) = vedle kurzoru se Ti objeví znamínko [+] ) = a až objekt "upustíš" (povolením LTM), tak ten původní objekt přitom zůstane na svém místě ... = tímto způsobem z něj snadno vytvoříš identickou kopii ...
                                  ... jinak toto platí i pro ostatní myšoidní operace, jako např. transformace (velikost, otáčení, zkosení, apod.) kdy při ní táhneš za příslušné "uchopovátko" ... když tomu provedeš ten "klik na pravé tlačítko myši", tak po akci zůstane ten původní objekt v nezměněné podobě + k němu získáš ten "ztransformovaný" ...

                                  příklad využití kopie při transformaci:
                                  1.) nakresli si libovolný obdélník = ... stiskni F6 (přepne kurzor na kreslení obdélníků) ... pak zapíchnout kurzor tam, kde bude jeden roh budoucího čtverce + myší (kurzorem) táhni do druhého rohu ... pusť LTM = máš nakreslený obdélník
                                  2.) klikni ještě jednou na označený obdélník = "tahátka" se změní na "otáčítka"
                                  3.) chytni libovolné rohové otáčítko a pootoč obdélníkem o nějaký malý úhel
                                  4.) proveď "zkopírovací operaci" = ke stisknutému LTM tlačítku klikni na PTM = u kurzoru se objeví příznak [+] (mmch, toto kliknutí na PTM funguje jako přepínač = dalším stiskem PTM se zase příznak [+] zruší)
                                  5.) pusť LTM = získáš pootočenou kopii obdélníku ...
                                  6.) stiskni CTRL + R ("Repeat" nebo-li "opakování") = vytvoří se Ti další kopie obdélníku o předtím použitý úhel ...
                                  7.) stiskni CTRL + R
                                  8.) stiskni CTRL + R
                                  9.) atd. .... přičemž (pro hodně opakované operace) můžeš nastálo držet CTRL a k němu jenom opakovaně stiskávat klávesu R ... ":-)

                                  ... příště se naučíme kreslit přesné čtverce + kruhy (namísto elips) + vodorovných čar = vysvětlení jedné z mnoha funkcí klávesy CTRL ... ";-)

                                  ... mmch, kombinace CTRL + R funguje na téměř všechny provedené operace (tj. vč. posunů, vybarvení, tlouštěk čar, atd, atd.) ...

                                    Anýzový dědek - Profil | Po 8.10.2018 18:45:59

                                    Lasskoun >> Pro odkládání třeba různých obrázků, textu , loga , které chceš následně složit do výsledného obrazu.. V podstatě je to rozdělená obrazovka na dva díly..Jeden pracovní a druhý odkládací .

                                      Lasskoun - Profil | Po 8.10.2018 18:16:16

                                      Anýzový dědek >> ... nerozumím ... pls, definuj, k čemu ten "odkládací prostor" má sloužit ... pak to třeba pochopím ... ";-)

                                      L.

                                        Anýzový dědek - Profil | Po 8.10.2018 18:00:23

                                        Lasskoun >> zatím chci jen takovou prkotinu jako jak si udělat na ploše v corelu tzv. odkládací prostor. Nejsem schopen to v nastavení najít.

                                          Červené karty: Knapík, nhgjhgjhgjghj