NDenny - Profil | Pá 2.11.2018 10:00:44 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
...Jen zkouska kvality :-)
Ndrvoštěp - Profil | St 31.10.2018 17:40:28 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Podzim v Krušných horách.
NDenny - Profil | Ne 28.10.2018 15:48:57
DeProfundis >> Kdyby jsi mel asi tak na 3 az 4 minuty cas se pripojit tak bych byl rad.Pamatuju,ze minule ti to vic casu nezabralo. Kdyby jsi mohl,tak na novej pocitac.
NDenny - Profil | Ne 28.10.2018 15:22:55
DeProfundis >> Tohle vim,proto se zajimam o to ,zda existuje nejake zpomaleni,nebo jak to nazvat,nejaky casovac,ktery by daval bleskum pokyn,kdy v jakem casovem useku maji spustit.Proto jsem psal I o jednotlivem odmacknuti fotaku,zda neni mozna aby na prvni zmacnuti sel jeden blesk a na druhe druhy blesk,ale asi tohle nikdo nikdy nepouzival,tak to nepujde :-(
NDeProfundis - Profil | Ne 28.10.2018 15:18:15
Denny >> jak už jsem ti psal před tím, nic takovýho, co si představuješ nejspíš existovat nebude. Když bude chtít aparát exponovat, tak prostě pošle signál pro záblesk do sáněk a jestli je, nebo není blesk připravenej ho nezajímá. Takže jak jsi už určitě zjistil, tak je první fotka s bleskem, pak následujících pár není a po nabití blesku je zase jedna nasvícená atd. Podle mě, když tam budeš mít dva blesky, tak se bude dít to samý, jen s tím, že první fotka bude "přesvícená" (od obou blesků), další budou tmavý a pak podle toho, jak rychle se který blesk nabije, tak bude náhodně blejskat. V noci je prostě blesk na sériový snímání nepoužitelnej a měl by ses s tím smířit.
NAnýzový dědek - Profil | Ne 28.10.2018 15:16:27
DeProfundis >> Jasné. Snad to někdo vyřeší. do tohohle moc nevidím a blesk používám jen hodně zřídka.
NDeProfundis - Profil | Ne 28.10.2018 15:04:11
Anýzový dědek >> to určitě ne, to by řešilo jen odpálení jednoho blesku na začátku expozice a druhého před koncem. A závěrka opravdu víc než 2 lamely nemá.
NDenny - Profil | Ne 28.10.2018 14:54:54
Anýzový dědek >> Ja tohle opravdu nevim,zatim jsem nikdy dratove propojeni pres nejaky konektor nepotreboval,co se blesku tyka.Jedine dratove spojeni ktere mam a ani nepouzivam se nasazuje primo do te patice na fotaku a kabel se pripoji do dalsi patice mimo fotak.Jenze jsem to koupil blbe,sice za smesny penize od Cinanu,ale neumi to E-TTL a na manual fotim velmi zridka.
NDenny - Profil | Ne 28.10.2018 14:36:50
DeProfundis >> Ja bych bral i to,kdyby bylo mozne to nastavit tak,ze pri opakovanem zmacnuti fotaku by to takhle slapalo.Pokud se ten blesk dokaze aktivovat za pul vteriny,tak jen zbyva vyresit,jak to cele nastavit aby ten druhy se spustil s malym spozdenim a to netusim jak.Ten odpalovac dokaze myslim 4 blesky,ale tam nastavim jen intenzitu a nevim,zda tam jde prave I to,aby to slo postupne,musim to poradne prostudovat.Vlastne jsem se s tim nikdy nesetkal,mozna jsem vymyslel hloupost,ale kdyby to slo,urcite bych mel sanci na vic fotek.
NDenny - Profil | Ne 28.10.2018 14:31:21
DeProfundis >> Mam Godox V 869 II a k nemu Godox X pro odpalovac,ale druhej blesk je najaka stara Altura,ktera neumi ani TTL.
Jde me,jak jsem uz psal,aby ty dva blesky se odpalili par desitek desetin vteriny po sobe,jestli je to vubec mozne.
NAnýzový dědek - Profil | Ne 28.10.2018 14:23:37
Denny >> Karle upřímně si myslím, že konektor na přídavný blesk se u dnešních foťáků myslím vůbec nedělá a řeší se to jinak. Ale jak - to nevím.
NAnýzový dědek - Profil | Ne 28.10.2018 14:21:38
DeProfundis >> Romane myslíš, že by mohlo třeba pomoci nastavení blesku třeba na 2 nebo více lamel?
To sice způsobuje tzv předblesk a se zpožděním hlavní záblesk, ale nejsem si vůbec jistý, zda toto lze použít v Karlově případě.
NDeProfundis - Profil | Ne 28.10.2018 13:53:54
Denny >> no tak teď jsi to pěkně rozvedl a zamotal:-)
S tím spožděním to asi bude trochu problém. Nějak mě nic nenapadá, jak to vyřešit. Resp. tak, jak si to představuješ, by byl problém se synchronizací. Tam nejde jen o to, ten blesk posunout - to by ještě nějak vyřešit šlo, ale stejně by musel čekat na povel od foťáku, aby neblesknul mimo expozici. A jak bys tam vyřešil, aby při sériovým snímání něco vynechal a pak se po vteřině najednou chytnul a blesknul, to nevím. Ono by to teoreticky vyřešit šlo, ale obávám se, že to je taková situace, kterou by moc lidí nevyužilo a tak se tím nebude žádný výrobce blesků zabývat. Takže na tohle bych být tebou zapoměl.
S tím odpálením obou blesků najednou by bylo opravdu nejjednodušší použít otpickou cestou master/slave. Jaký máš ty typy blesků, který ti nechtějí spolupracovat? Pokud to opravdu nebudou podporovat, tak potom použít něco např:
https://www.ebay.com/itm/Camera-Flash-Hot-Shoe-Mount-2Port-Strobe-Bracket-for-Canon-580EX-II-430EX-II/153031760826?hash=item23a1675bba:g:9hcAAOSwBnZbA3iJ:rk:30:pf:0
Ale nemám s tím žádnou zkušenost, takže jedině to otestovat. Netuším, jak to potom měří ttl. pokud jsou použity 2 blesky, to bych musel něco o tom načíst. Já používám taky max. odpálení pomocí interního blesku a nebo pomocí dálkovýho odpalovače. Ale asi by šel použít i ten adaptér, ze kterýho bys vytáhnul přes PC sync kabel odpálení na druhej blesk, pokud bys ho chtěl mít někde přidělanej přímo na objektiv.
K velikosti kurzoru se podívej na: ovládací panely - myš - ukazetele (snad to bude ve Win10 stejný jako ve Win8.1)
NDenny - Profil | Ne 28.10.2018 13:31:27
Jeste mam jeden dotaz.Nevite nekdo,zda se da nekde nastavit samotna velikost sipky (kurzor) na obrazovce,nebo zmenit jeji barva?
NDenny - Profil | Ne 28.10.2018 12:55:14
Casio >> Ja ho mam na 7D mark II, a myslim,ze je skoda,ze na tech vyzsich radach neni blesk zabudovanej.Sice jsem ho vyuzival opravdu velmi malo,ale je to soucast fotaku,ktera se muze obcas hodit.
NCasio - Profil | Ne 28.10.2018 6:47:42
Denny >> já jen že ten master umí i ten vestavěnej. Už ho taky nemám a kvůli tomu odpalu mě to celkem štve.
NDenny - Profil | Ne 28.10.2018 2:26:09
Anýzový dědek >> Bobe,abych se priznal,nevim,zda jsou nebo nejsou konektory na fotaku na blesk,musim se podivat,zda nektere jdou pouzit :-) Faktem je to,ze se pouziva dratove spojeni a to nejake propojeni vyzaduje.Me se jedna o to,ze nechci tahat do lesa spoustu veci,uz takhle toho obcas taham az moc.Proste na jeden teleobjektiv umistit nezavisle na sobe dva blesky,ktere bych odpalil dalkovym.Musim se zeptat Romana,zda existuje nejake nastaveni,kdy by jeden blesk spustil a druhy asi o pul vteriny se spozdenim za tim prvnim.Seriove snimani zadny blesk nedokaze nasvitit ,kvuli te prodleve,nez se zase nabije,coz je u toho co mam asi pul vteriny,jenze za pul vteriny me fotak udela 5 az 6 snimku a tohle by mohlo byt castecne reseni.To je vlasne to,proc chci vyzkouset dva blesky.Kdyby se me podarilo dosahnout toho,ze zhruba za nejakych1.1 az 1.2 vteriny ctyrikrat dohromady nasviti co chci,bylo by to asi co bych si predstavoval.Otazkou zustava,zda by tolik svetla uz ptaky nerusilo,samotny jeden blesk ani nevnimaji,ale ty ctyri zablesky v tak kratkem casovem intervalu,to nevim.Marne se smazim neco najit na netu,jestli s tim ma nekdo nejake zkusenosti.
NDenny - Profil | Ne 28.10.2018 1:04:23
Casio >> Uprime receno,interni blesk uz jsem nepouzil hodne dlouho,vlastne od doby,kdy nastavec na bazi better beamer zustal nekde v bazinach a tak velmi zridka na nejake domaci foceni nebo kdyz si hraju s makrem a I tam z 90 % procent preferuju klasiku kvuli difuzeru.
NDenny - Profil | Ne 28.10.2018 0:54:06
Casio >> Pouze na jednom,na dvou ne.
Červené karty: Knapík, nhgjhgjhgjghj