Kontakt
Pouze telefon nebo e-mail a SZ.

Diskuse k článku: Fotografování z pohledu amatérského rybáře

23.5.2012Kategorie: Tipy a triky
 

178x v oblíbených a 25x v ignorovaných.

NDenny - Profil | Út 6.11.2018 16:38:52

DeProfundis >> Ta 400 je strasne lakava tou svetelnosti,ale protoze jsem ji mel,tak bych preferoval tu 600.Vubec nejlepsi by bylo mit obe,400 pro Jitku a 600 pro me :-)))) No nechame toho sneni i kdyz vim,ze to pro me neni nedosazitelne,je to opravdu velmi vysoka cena.

    NDenny - Profil | Út 6.11.2018 16:34:38

    DeProfundis >> Kdyz se podivas dolu,tak je tam napsano,kdo uz ty skla ma,kdo by je chtel a kdo je mel.
    https://www.dpreview.com/news/4044668190/canon-400m​m-f2-8l-is-iii-and-600mm-f4l-is-iii-are-lighter-tha​n-predecessors

      NDenny - Profil | Út 6.11.2018 16:32:48

      DeProfundis >> Dej me chvilku,zkusim ty stranky dohledat.

        NDeProfundis - Profil | Út 6.11.2018 16:20:32

        Denny >> naše holka tam právě před lety párkrát na 3 týdny byla a když jsem viděl, co jim tam běhá po zahradě, po pláži a po džungli... no to bych se fakt stavěl na uši, tam se musí fotit úplně samo:-)

          NDeProfundis - Profil | Út 6.11.2018 16:15:01

          Denny >> to máš Karle asi nějaký popletený. Ty nový skla přijdou na trh až v prosinci. Ještě nejsou nikde ani žádný recenze. A koupit si je můžeš jen předobjednávkou. Takže pochybuju, že by je někdo už měl a tím spíš, že už by se jich někdo zbavoval.
          Mě samotnýmu by se asi líbila ta nová 400, jsem fakt zvědavej na recenze. Jenže pro mě je ta cena ještě násobně astronomičtější, než pro tebe, takže se budu asi ještě dlouho jen radovat, že canon opravdu dokáže tu váhu posouvat dolů:-))) Ale ta váha a ty rozměry, k tomu slibovanejch 5EV na IS... sakra, jednou si ho koupím!

            NDenny - Profil | Út 6.11.2018 16:05:12

            DeProfundis >> Apropo Kostarika a dalsi jihoamericke staty jsou hodne navstevovane nejen lidmi z Cech.Co si budeme namlouvat,tam clovek udela mnohem snadneji plno krasnych fotek,je to exotika a tech druhu je tam nespocetne vic a o barvach nemluve.Me by stacilo mit dost casu a pochopitelne I financi,abych mohl dostatecne procestovat jizni staty USA.Kdyz koukam jen treba na druhy v Texasu,to je po barevne strance neco uzasneho a hlavne,da se dostat k tem ptakum na par kroku,podobne jako na Floride,lidi se moc neboji.

              NDenny - Profil | Út 6.11.2018 15:58:45

              DeProfundis >> No u me je to v podstate stejne,mame kazdy y 100-400,co ted nejvic pouzivame a nic dalsiho.(tedy pokud neberu v potaz kratka skla)Vcera jsem zase koukal na tu novou 600,je to krasny,ale tech 13 tisic dolcu je strasna cena.Docela me zarazilo,kdyz jsem cetl kdo ty nova skla-400 a 600 ma,ze je tam I par tech,kteri je dali pryc,bohuzel nikdo duvody neuvadi.Vsude se pisou jen sama pozitiva,ale jak pisu ty penize :-(

                NDeProfundis - Profil | Út 6.11.2018 15:48:32

                Denny >> tak to je nepříjemný, asi se pod něj opravdu něco dostalo a zasloužilo by si to servis, tohle už bych sám asi nerozdělával:-) Teda určitě né takhle realitvně mladej přístroj.
                Mě by docela lákala Kostarika a nebo něco kolem. Ale to je nejspíš mimo moje reálný možnosti. Teda leda bych tam vyrazil sám. S rodinou to jde jen o prázdninách a to tam tuším není zrovna vlídný počasí. Ale radši bych si teď ty prachy hodil na hromádku na nějakej lepší objektiv... Takže možná za pár let:-)

                  NDenny - Profil | Út 6.11.2018 15:24:58

                  DeProfundis >> Ja bych potreboval hlavne vycistit tu sedmu,prece jen uz ma neco za sebou a ja pri tech toulkach v okoli prece jen nezabranim,aby se tam nejaky prach dostal.No a kdyz uz bych se do toho pustil,tak bych vzal mimo te sve petky I vse ostatni.Tu sedmu ale asi budu muset poslat do servisu,zacalo zlobit ovladani,nebo presneji receno,slape,ale to kolecko s kterym to stelujes zacalo jit strasne ztuha.Porad premyslim nad pristi casti dovolene a silne jsem zacal uvazovat o zimni navsteve Evergklades na Floride,kdy tam vse hnizdi.Ono,podle me staci 3 nebo 4 dny,aby tam clovek nasekal nekolik tisic fotek.Musim jeste zjistit,kdy to tam vlastne zacina,jestli uz na konci unora nebo o neco pozdeji a jinak rychle zpet na sever,mam to tady radeji :-) To je mimo jine duvod,proc chci mit vsechny fotaky v cajku.Ted mame noveho managera a tan zase basni o Montane,kde to zna,jakse tam super foti wapiti a dalsi zver,tak potrebuju vyhrat,se vsim prastit a cestovat :-)))

                    NDeProfundis - Profil | Út 6.11.2018 10:27:26

                    Denny >> já si ho čistím sám. Ale používám jen balónek. Ty gelový razítka mám sice taky, ale ještě jsem je nikdy nepoužíval. Asi to bude hlavně tím, že se snažím minimalizovat výměny objektivů a když už, tak se snažím v prostředí, kde nelítá prach, takže uvnitř aparátu toho prachu moc nemívám. Se servisem bych to taky neviděl nějak růžově, budou používat stejný metody, jako můžeš použít doma, jen v tom mají praxi. Ale o nějaký sterilitě nebo čistotě asi nemůže být řeč. Cca 2 roky zpátky jsem po Žandě posílal tamrona do servisu a chtěl jsem ho i vyčistit. Žanda mi pak říkala, že když viděla ty "špinavý" ruce pána, kterýmu to předávala, tak že by mu nic nesvěřila:-). Tohle já jsem naštěstí neviděl, ale pak jsem viděl ten objektiv, když mi přišel a určitě nebyl vyčistěnej, jak jsme si představoval. Pár smítekna čočkách zůstalo. Však sám víš, jak ten tamron je po čase uvnitř pěkně zaprášenej. Tak jsem se do toho posledně pustil radši sám. Objektiv jsem si opatrně rozdělal, všechno poznačil (především podložky přední čočky, který vymezujou rovinu) a vyčistil ke svý spokojenosti. Objektiv nijak neutrpěl a já mám aspoň dobrej pocit, když se do něj podívam:-)
                    Tuhle jsem viděl nějakej štěteček, co se roztočí a tím se elektrostaticky nabije. Pak ho jen přiložíš na čip a prach se na něj nachytá. Vyndáš, roztočíš, prach z něj roztočením opadá a můžeš to opakovat. To by mohlo být celkem účinný a šetrný.

                      Naminn - Profil | Út 6.11.2018 7:14:21

                      Denny >> no na krajinky asi poridim nakonec samyanga 14 2,8 mf za par korun hodne muziky

                        NDenny - Profil | Po 5.11.2018 22:02:23

                        Casio >> Jsem u jezera a u plaze a okoli fotm fakt dost casto.Vitr ten jemnoucky pisek nese hodne daleko,a vetsi svinstvo neznam :-( Chranis fotak a ani si neuvedomujes,ze toho mas po takovem foceni plne hadry a boty,takze staci neopatrnost a zase je to na fotaku :-) Blby je to,ze primo v meste kde bydlime zavreli servis,dva stari borci uz se na to vykaslali a nikdo novy zde neni,takze to musim posilat.

                          NDenny - Profil | Po 5.11.2018 21:59:24

                          aminn >> Diky,me nejde ani o foceni lidi,jako spis o foceni prirody,skupinove foto nedelam :-),tedy aspon jsem o tom neuvazoval :-) Ne vazne,jsou mista,kde bych nejaky sirokac hodne uplatnil,vzdyt to znas,ocima vidis casto to,co fotak nezabere a to me stve :-) Taky nechci zbytecne na tenhle objektiv davat velke penize,fotim ruzne zakouti a scenerie velmi malo,ale kdyz uz,tak proste takove sklo chybi.Neni to ale priorita.rozhodne ne,porad pokukuju po nove 400 a jeste vic po nove 600,ale ty prachy za tu trojkovou radu jsou strasny :-( Za to je skoro nove auto :-) Mrzi me,ze nam ted utekla skoro nova 600 ve dvojkove rade,15x pouzivana udajne v prfektnim stavu za 4 tisice,coz je ani ne polovicni cena nove.Co je me divne,ze canonaci ta uplne nova skla nedodavaji v tom pevnem ,kovovem kufriku,ale jen v kozenych obalech. A ani nevim,zda se na to daji koupit nebo jestli ty z dvojkove rady pasuji na tu trojkovou.Ale je to zase o 500 dolcu vic,kdyz by to clovek chtel :-(

                            NCasio - Profil | Po 5.11.2018 21:53:25

                            Denny >> no ještě písek k tomu. :-( Normálně zaplatit čištění snímače, tedy pokud je to třeba. Jako že pokud je to vidět na fotce.

                              NDenny - Profil | Po 5.11.2018 21:49:40

                              Casio >> Ale ty balonky asi pouzivaji vsechny servisy.
                              https://www.pictureline.com/collections/sensor-clea​ning-supplies
                              Ja to asi vyzkousim,ale mam obavu z jedne veci.Kdyz tou "spachtli,pojedu z jedne strany na druhou,aby se em tam,kde koncim,neusadilo vic necistot.Nebo to na sebe vsechno navaze ta tekutina?Klonovaci razitko take obcas pouzivam :-),ale kdyz treba prijdu z plaze,kde je mikroskopickej pisek,tak se bojim oddelit objektiv od fotaku,to je fakt peklo,kam to vsude vleze :-) Proto hledam rady jak nejrychleji a nejucineji cistit.

                                Naminn - Profil | Po 5.11.2018 21:48:52

                                Denny >> jako sem spokojenej kresli to paradne i na plnou ale zas moc siro to neni ideal na foceni lidi pro me ale neco jeste sirsiho urcite poridim taky tech 24 i kdyz na FF zas neni tolik ale pokud nepotrebujes nic sirsiho parada

                                  NCasio - Profil | Po 5.11.2018 21:41:25

                                  Denny >> no právě, já přinesl foťák kvůli něčemu do obchodu a už to jelo ,balonek a fu fu fu fu :-)) . Tak jsem to vzdal a čistím klonovacím razítkem :-)

                                    NDenny - Profil | Po 5.11.2018 21:33:32

                                    Casio >> Ja to nevim,ale ani servis ti tohle nezaruci.Nebo ty vis,ze ten bordel nemas nekde uvnitr,kdyz to prijde se servisu? Zadny servis nepracuje ve sterilnim prostredi,proto to beru tak,ze prach neni jen na cipu,matnici a zrcatku ale vsude uvnitr.Podle me servis pracuje tak,aby zakaznik videl,ze kdyz udela fotku, neni tam zadna necistota,ale nic vic. V podstate jako kazdy,kdo umi dobre kompletne vycistit fotak,coz ja bophuzel nejsem,proto se vas na to ptam.Vycistit zrcatko je jednoduche,tedy pokud beru samotnou odraznou plochu zrcatka,ostatni casti necistim,nevim jak a z toho duvodu pouzivam balonek.Cipu se bojim I kdyz veci mam,ale matnici vycistit ruznymi laznema nebo lazni vycistit neumim,nebo si na to netroufam.Tu kdyz uz je nejhur,tak vymenim.Ono vymenit matnici je mnohem lacinejsi nez vycisteni v servisu,aspon tady .Uprime receno,ja neznam zpusob,jak se zbavit naprosto vseho prachu a mikroskopickych necistot,ktere jsou ve fotaku,jde to vubec?

                                      NCasio - Profil | Po 5.11.2018 20:31:00

                                      Denny >> a jak víš že tím funěním ten bordel někam nepošleš dál.

                                        NDenny - Profil | Po 5.11.2018 20:27:58

                                        Casio >> jasne,ale odstranim tim funenim vse,co tam je.Teda skoro,obcas jsou veci,ktere proud vzduchu pryc neda.Je spousta navodu,jak to udelat,ale ja se dotknout cipu bojim.Jeden znamy odstranuje prach vysavacem na pocitace,tvrdi,ze neni nic lepsiho,ale jednak ten mrnavej vysavacek ,kterej vypada spis jak kartacek na zuby :-) nevlastnim a pak se bojim,ze tim bych se mohl pri mych breptavych rukach neceho dotknout a bylo by to mnohem horsi.

                                          Červené karty: Knapík, nhgjhgjhgjghj