Diskuse k článku: Fotografování z pohledu amatérského rybáře
23.5.2012Kategorie: Tipy a triky
Denny - Profil | Út 13.11.2018 20:16:02
Anýzový dědek >> Aby jsme si rozumeli,ted to ma zminovanych 4.3 MB,coz bych rad zachoval,nejmensi mozne zmenseni je na 4 MB, niz jit nemuzu.Potreboval bych upravit jen ten rozmer,jenze tim zmensim I ty MB,proto se ptam,zda je nejaka cesta,jak tohle udelat,aby to bylo jeste zachovalo nejakou slusnou,koukatelnou kvalitu.
Anýzový dědek - Profil | Út 13.11.2018 19:53:26
Denny >> Zkoušel jsem to na souboru *Nef , který měl při 4399x2695 velikost 20MB. Po uložení jako TIFF měl při tvojí velikosti a rozlišení 300.000 DPI velikost 675MB.
Po snížení DPI na 72.000 měl zhruba 38 MB Jpeg.
To bys musel opravdu hodně degradovat, aby šel na 4.3 MB a nebo změnit rozměry na 3696x2448 pix při DPI 300.000.
Po snížení DPI na 72.000 měl zhruba 38 MB Jpeg.
To bys musel opravdu hodně degradovat, aby šel na 4.3 MB a nebo změnit rozměry na 3696x2448 pix při DPI 300.000.
Anýzový dědek - Profil | Út 13.11.2018 19:04:21
Denny >> Karle, buď zmenšíš rozměry nebo rozlišení DPI a nebo to zkomprimuješ, ale každý z těchto způsobů ti ovlivní datovou velikost, protože je to provázané.
Jinak foto o rozměrech 14000x8700 nejde pod 20 MB v datech. (jedině po komprimaci)
Jinak foto o rozměrech 14000x8700 nejde pod 20 MB v datech. (jedině po komprimaci)
Tatra815 - Profil | Út 13.11.2018 18:26:08
Všem děkuji za rady ohledně skla,spec.ERVA,to sklo na paladixu je zamluvené,hned jsem volal.
Denny - Profil | Út 13.11.2018 17:13:44
DeProfundis >> Jeste jednu vec,asi jsem blbej,ale jde snizit rozliseni fotografie,aniz by se hlo s velikosti v MB? Mam treba fotku,ktera ma zhruba rozmer 14000 x 8700 ,coz znamena asi 120 mpx a 4.3MB.Ja bych potreboval,aby ta fotka sla upravit tak,aby to neslo pod 4MB,ale rozliseni nepresahlo 30 nebo 40 mpx.Je zpusob,jak to udelat,nebo je to proste na sobe zavisle a upravit to takhle nejde?
Denny - Profil | Út 13.11.2018 17:03:57
DeProfundis >> Romane,zatim take teoreticky :-),nechci to uspechat,protoze ty prachy za to jsou opravdu velke :-( Nicmene,koukam na vyvoj a predpokladam,ze jakmile zacne prodej te trojkove rady,muze se ukazat par kusu ve dvojce za nejakou hodne dobrou cenu.Prvni radu nechci,ta se da sehnat obcas opravdu za petinu te nove,ale ta dvojka uz me zajima.Precetl jsem si toho o ni dost a ty nedostatky s ostrenim,kdy 400 byla na tom lepe ta dvojkova rada vychytala a moc si ji chvali,nehlede o snezeni vahy.Tu uplne novou,co prijde do prodeje,tu az vyhraju :-))),tedy pokud se neukaze nejaka uplne super koupe, jak se obcas stava.Myslim,ze jsem se zminoval,ze kdyz byla na trhu par mesicu nova 400 f2.8 is,tak jedna byla na prodej za 5 tisic,prodejce psal,ze byla pouzita jeho klientem 2x na foceni syna na fotbale a jinak ji dotycny nevyuzil,takze ji nabidl za tuhle cenu k prodeji.Takze pokud by byla za tuhle cenu trojkova rada,neni co resit.
DeProfundis - Profil | Út 13.11.2018 7:41:50
Denny >> jestli fotíš převážně na FF, tak bych taky vzal asi radši tu 600. Je to cca jako 400 na APS-C a to mi přijde takový akorátní a prodloužit to přes TC nebude takovej problém.
Já tohl enaštěstí nijak vážně řešit nemusím, protože prachy na to nejsou:-) Takže mě to zatím spíš zajímá jen teoreticky.
Já tohl enaštěstí nijak vážně řešit nemusím, protože prachy na to nejsou:-) Takže mě to zatím spíš zajímá jen teoreticky.
Denny - Profil | Po 12.11.2018 23:34:17
Tatra815 >> Fotit se da se vsim,ale jak pisou chlapi,aby jsi nakonec nezjistil,ze jsi vyhodiil zbytecne penize a budes pokukovat po necem lepsim.Pokud tomu propadnes,tak to stejne tak dopadne :-)))
Erva - Profil | Po 12.11.2018 21:11:15
Casio - Myslíš že ne ?? Mám z bazarem na Paladix velmi dobré zkušenosti a za sebe můžu doporučit .Samo osobní odzkoušení nutnost
Erva - Profil | Po 12.11.2018 20:28:48
Tatra815 - Přesně jak píše Casio , řešil by jsem to pevným origo sklem Canon 400 mm f 5,6 a klidně z druhé ruky a obrazový výstup , tedy kvalita bude opravdu jinde než se "seťákem " který jsi vybral a tu pevnou 400 mm bych se nebál po odzkoušení koupit z druhé ruky za daleko přijatelnější peníz třeba na Paladix .cz , ověřený bazar na fototechniku : https://www.paladix.cz/bazar/index.php?adid=538102
Casio - Profil | Po 12.11.2018 20:15:48
Tak ok, zase tak vtipný to nebylo :-) 300mm je málo ,telekonvertor na tuhle clonu už nebude fachat.. Tohle by bylo lepší https://www.megapixel.cz/canon-ef-400mm-f-5-6-l-usm-set
Horší varianta něco od třetích výrobců 150-600mm,
Horší varianta něco od třetích výrobců 150-600mm,
Casio - Profil | Po 12.11.2018 20:14:06
Tatra815 >> Canon?? To je něco u tanku ne? Nebo kam se to strká ? :-):-))
Tatra815 - Profil | Po 12.11.2018 18:42:43
Dobrý večer,lovci a fotografové,začínám se učit a mám dotaz.Zakoupen Canon 7D a mám dilema ohledně skla,stávající 28-135 mm ultrsonic a Canon nyní ve slevě EF 70-300 f/4,0-5,6 IS II Usm .Chtěl bych na focení ptactva a něco vzdálenějšího,je to dobrá volba? Případně co doporučíte. No a jedna z prvotin.Jo a omlouvám se vám znalcům ,za blbej dotaz.
Denny - Profil | So 10.11.2018 20:15:22
DeProfundis >> A jeste je jedna vec o ktere premyslim.Fotim z 80 % na FF,tak zda prece jen ta 600,kdyz mame ty 100-400 nebude pro me to delsi sklo lepsi.Nejak ted nevim :-(
Denny - Profil | So 10.11.2018 20:08:23
DeProfundis >> To spatne ostreni ,ktere zminujou je docela zasadni vec,tal jeste popremyslim :-)
Denny - Profil | So 10.11.2018 20:05:44
DeProfundis >> Ten back focus,ten je jasny,to opravdu pouzivam velmi casto stejne tak stredovy bod s one shot a devet bodu s all servo s detailnim nastavenim,ktere ma 7D mark II.To ma vyhodu,ze prepnu v setine vteriny a uz to delam automaticky.To IF nevim,jestli to nejak nezamenil s IS,ale opakuje se,tak tomu nerozumim.No a jedina tlacitka na objektivu me napadla ta,co jsou na pevnych sklech po obvodu,nevim jestli jsou tam 3 nebo 4 ,ma je I ta Sigma.Tam si proste clovek nastavit ostreni na urcitou vzdalenost,takze na jakykoliv pohyblivy predmet,ktery se nepohybuje ve stejne vzdalenosti,ale priblizuje se nebo se vzdaluje,je to nepouzitelne.Navic si nejsem jisty,zda se to po fotce nevyrusi.Ja to na te 400 pouzil snad 2x,ale vzhledem k tomu ze tam popisuje tu plovouci kachnu,kde mu to ostri spatne,tak to neodpovida.Teda presneji receno,tak jak to popisuje by to bylo nemozne,protoze jestli jsem to dobre cetl,tak jednou mu to ostri pred a jindy dozadu a tohle nastaveni to udelat nemuze,to by musela byt vyslovene jeho chyba a on by musel sam spatne zaostrovat,coz zase nepredpokladam.
Červené karty: Knapík, nhgjhgjhgjghj

načítám...
