Kontakt
Pouze telefon nebo e-mail a SZ.

Diskuse k článku: Fotografování z pohledu amatérského rybáře

23.5.2012Kategorie: Tipy a triky
 

178x v oblíbených a 25x v ignorovaných.

aminn - Profil | Po 19.11.2018 14:24:27

Denny >> trosku jo no ;)

    Denny - Profil | Po 19.11.2018 13:11:16

    aminn >> Dobrej napad.Apropo,mas ten hacek tupej :-)))

      aminn - Profil | Po 19.11.2018 9:36:43 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      Neco pro rybare :)

        Denny - Profil | So 17.11.2018 14:28:40

        DeProfundis >> Hm,diky :-) Paradoxem je to,ze me to treba ukaze obrazek,kde je napsano,zaskrtnete policka,kde je autobus a ona tam zadny neni.Je tam nakladak,tak zaskrtnu tri policka a ono me to tam pusti :-) Jindy musim to klikani opakovat i kdyz odkliknu vse dobre :-)

          DeProfundis - Profil | So 17.11.2018 13:07:50

          Denny >> toho se nezbavíš, není to nic jinýho než ochrana systému třeba proti DOS útoku (zahlcení požadavků na server od nějakýho naprogramovanýho "robota", který způsobí nedostupnost webu), proto to chce vědět, že nejsi robot a někdy to dost otravně ověřit. Je to součást webu, kam se chceš podívat, proto se toho nejde zbavit.

            Denny - Profil | So 17.11.2018 1:50:22

            Nevite nekdo,jak se zbavit toho,ze kdyz si najizdim nejake stranky,tak me vyskoci,ze musim odskrtnout,ze nejsem robot a odkliknout na obrazku vyznacene treba tri auta nebo neco jineho.Je to strasne otravny a nevim,proc me to zacalo na nekterych strankach nabihat :-(

              DeProfundis - Profil | St 14.11.2018 20:59:50

              Anýzový dědek >> používáš DPI 300 a né 300.000, tečka běžně odděluje tisíce. A abys na na tisk 2,5x2,5cm potřeboval fotku s rozlišením 300.000x300.000, tak to by bylo pěkný peklo:-). Těch 300 se považuje za hranici okem rozpoznatelnýho rozlišení při běžným prohlížení, takže ideální na tisk fotek.
              Fotka by se nikdy neměla porovnávat podle DPI, protože to je nic neříkající údaj pro kvalitu samotnýho podkladu. Můžu mít fotku v rozlišení 10.000x10.000 pixelů a můžu jí tisknout s DPI 72 a můžu mít fotku která bude mít 1.000x1.000 px a můžu jí tisknout na DPI 300. Rozlišení fotky a DPI jsou na sobě dva nezávislý parametry (ano, určitá "závislost" tam může být, ale to je pouze o logice kde má či nemá smysl používat jaký DPI). Datovou velikost mi tak určuje jen a pouze rozlišení fotky, samozřejmě pomíjím formát a kompresi samotnýho ukládání.
              Doporučuju přečíst si něco odbornějšího o DPI, aby v tom bylo jasno, klidně na wiki.

                R.P. - Profil | St 14.11.2018 20:33:47

                Anýzový dědek >> pokud to upravuješ v Zoneru tak to co vidíš není 300 000 ale 300,000

                  Anýzový dědek - Profil | St 14.11.2018 20:05:27

                  DeProfundis >> Romane těch 300.000 pix/palec při tisku běžně používám, protože při nižším rozlišení je tisk nekvalitní.(To zřejmě souvisí s nastavením tiskárny).
                  A pokud to nesouvisí s datovou velikostí, tak jak je možné, že fotka při rozlišení 72.000 má míň MB než při rozlišení 300.000?

                    Erva - Profil | St 14.11.2018 18:08:49 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Puštík to není , ale na Kalouse štěstí mám :-)

                      Kreja - Profil | St 14.11.2018 9:47:11 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      foceno letitým mobilem určitě spousta z vás by z toho měla parádní záběry

                        Denny - Profil | Út 13.11.2018 22:52:12

                        DeProfundis >> Ja ten grafickej tablet pouzivam,Jitka me koupila Huion -1060 pro,takovej idealni rozmer, a pro me potreby viz nez dostacujici,ani vsechny funkce nevyuziju,neumim to.Potrebuju se na tom nejdriv naucit a tohle je na me uceni a pouzivani dostatecne.ale pochopitelne preferuju fotky.Obcas me to chytne a snazim se s nim delat,ale kdyz clovek pred tim nikdy nedelal s 3D,tak to je fakt hodne obtizne.Delat na tom ruzne postavicky a priserky,to je vcelku sranda,to asi zvladne kazdej,ale kdyz chci udelat neco seriozniho,co mam v hlave,tak to nedavam :-(

                          DeProfundis - Profil | Út 13.11.2018 22:21:46

                          Denny >> fajn, to jsem rád:-)

                          Nene, to není moje fotka, jen jsem jí měl první na ráně, když jsem potřeboval něco otevřít a udělat printscreen na vysvětlení.

                          Ona to není moc sranda. Taky jsem si vždycky říkal, jak by se mi tablet hodil. A teď se mi válí jeden ve skříni už asi 2 roky nevyužitej:-) Je to taková "šitka" od HP, ale za tu cenu ho nešlo odmítnout:-)
                          No nakonec bych to mohl oprášit a znovu vyzkoušet, jestli by to k něčemu přecijen nebylo.

                            DeProfundis - Profil | Út 13.11.2018 22:18:19

                            MB >> to já né:-)

                              Denny - Profil | Út 13.11.2018 22:00:19

                              DeProfundis >> Ono me to zlobi pri tom ZBrush,kde si hraju.To,co jsem chtel nezvladam,proste to nedokazu na tom tabletu nakreslit tak,jak jsem si predstavoval.A navic,stale se na tom tabletu ucim,netusil jsem,kolik je tam kombinaci pri opakovanych znacnuti spolecne s tou tuzkou,uz z toho mam jezka :-))))

                                Denny - Profil | Út 13.11.2018 21:57:22

                                DeProfundis >> Super,vyzkouseno a funguje,diky moc :-)
                                Apropo,to je tvoje fotka? Pokud ano,tak je vyborna.

                                  MB - Profil | Út 13.11.2018 21:51:10

                                  DeProfundis >> co jsi jí provedl že se tak tváří? :)

                                    DeProfundis - Profil | Út 13.11.2018 21:25:32

                                    Anýzový dědek >> prosím tě, neblbni Karla ještě víc, než je:-)

                                    Za 1. - DPI nijak nesouvisí s datovou velikostí.
                                    Za 2. - DPI určuje pouze koli bodů se počítá na palec (např. při tisku).
                                    Za 3. - dovedeš si představit rozlišení tisku 300.000 DPI???

                                      DeProfundis - Profil | Út 13.11.2018 21:17:52

                                      Denny >> samozřejmě, že jde. Zkus si tu fotku upravit na požadovaný mpx a pak si jí ulož v max kvalitě a uvidíš, kolik bude mít výsledek v MB. Pokud to bude moc, tak si kvalitu uber o kousek, znovu ulož a zkontroluj atd., dokud nebudeš s datovou velikostí spokojenej.
                                      V PS si zkus zkratku Alt+Shift+Ctrl+S a pak si tam místo defaultního GIF vyber JPG a při změně kvality sleduj změnu datový velikosti JPG, všechno jsem ti zvýraznil. Závislost tam je, jak už jsem ti párkrát vysvětloval, ale při tebou požadovaných mpx by to mělo být v pohodě.

                                        Anýzový dědek - Profil | Út 13.11.2018 20:28:58

                                        Denny >> A kolik máš rozlišení DPI? Pokud je nizké pod 70.000 tak by se to v případě zmenšení rozměrů dalo trochu povytáhnout zvýšením DPI třeba na 100.000. Ale kvalitu nezaručím.

                                          Červené karty: Knapík, nhgjhgjhgjghj