Kontakt
Pouze telefon nebo e-mail a SZ.

Diskuse k článku: Fotografování z pohledu amatérského rybáře

23.5.2012Kategorie: Tipy a triky
 

178x v oblíbených a 25x v ignorovaných.

Denny - Profil | Pá 7.12.2018 14:57:03

DeProfundis >> Ja vubec neuvazuju o nakupu neceho takoveho,jen jsem myslel,ze mas ty enco takoveho na nahravani.Me staci,kdyz budu mit v baglu neco,co jednak nezabere misto,odboura nebo aspon castecne eliminuje ten sum a nebude to tezke.Nepotrebuju ani nic profi,ja bych to nevyuzil. Co me ale minuly tyden velice zaujalo,je infra prohlizec nebo jak to nazvat.Nevim,zda se delaji I takove dalekohledy,ale to,co jsem videl je hodne povedena vec.Jen nevim,zda to dokaze snimat ptactvo,zver a vsechny ostatni teplomilne zivocichy naprosto bez problemu,ale nevim,zda ptaci peri neni az moc velky isolator tepla a tudiz by to nemuselo na ptactvo fungovat.Kdyby ale ano,to by se to pak hledali ptaci v lese vcetne sov,krasne by clovek zjistil,zda je neco na hnizde aniz by musel ptaka rusit,clovek by videl vsechno v hustem porostu.Cena je sice dost vysoka,ale kdyby t ona to ptactvo slapalo,tak bych do toho asi i sel.Musim si o tech ifrakach neco dohledat,je to prvni takova vec,kterou jsem videl v prodeji pro verejnost.

    DeProfundis - Profil | Pá 7.12.2018 11:35:20

    Denny >> za 40 dolčů jsem taky viděl různý čínský cajky, ale tomu bych nevěřil už jen kvůli tý ceně, to prostě nemůže uspokojivě fungovat. Podívej se na rozměr těch pidiparabol, už z principu vlnový délky to bude zesilovat jen vyšší frekvence. Na nižší frekvence potřebuješ parabolu min 2x takovou.
    Znám jen 2 pořádný firmy, co se tím zabývají na profi úrovni - švédská Telinga a amíckej Wildtronics, tak si zkus dohledat jejich produkty na webu. Ceny pak samozřejmě odpovídají profi segmentu a pohybujou se v řádu slušnýho počítače:-)
    Ale spíš ti doporučuju si vyhledat nějaký informace od lidí z praxe, na webu se toho nechá najít dost. Někde jsem měl docela fajn články, ale teď nemám čas je hledat, tak kdybys nic nenašel, tak se třeba v neděli podívám. Nejvíc záleží na tom, co od toho očekáváš. Tady ta cena poroste opravdu neúměrně, asi jako v objektivech:-)

      Denny - Profil | Čt 6.12.2018 23:00:54

      DeProfundis >> Ja nepredpokladam,ze bych se dal na filmovani,uz kvuli postprocesu,sestrihat to a udelat aby to vypadalo asi neni zadna sranda.Jen obcas si neco zkusim v prirode a pak jsem zklamanej,ze ten zvuk nejde ani pouzit.Prekvapily me tady mikrofony s parabolou a zamerovacem.Nevim,jak moc je to kvalitni,ale da se to komplet poridit asi od 40 dolcu.Neprohlizel jsem co vsechno je v nabidce,treba jsou tam mikrofony s parabolou mnohem drazsi a ne mezi 40 a 100,nevim to,ale tahle cena me nejak napovida,ze ta kvalita asi nebude nic moc, nevyznam se,tak nevim.Take do toho nechci vrazet zbytecne penize

        DeProfundis - Profil | Čt 6.12.2018 20:37:49

        Denny >> nene, já toho s foťákem zase tak moc nenatočím, takže to zatím nepotřebuju. Mám sice ještě jeden trochu lepší mikrofon - Sennheiser ME67, ale s tím nahrávám jen samotný zvuky a k němu je zase dobrý pořídit adekvátní rekordér, protože ten ve foťáku má samozřejmě "mizernej" vstup (mizernej oproti kvalitnímu rekordéru - vlastní vstupní šum). Ale to je pak otázka několikanásobný ceny a zda to bude vůbec využitelný. Třeba si s tím na jaře trochu pohraju a něco si zkusím natočit i pomocí Sennheiseru. O parabole jsem samozřejmě taky přemýšlel, ale ikdyž to je další level oproti "klasickýmu" mikrofonu, tak aby to mělo smysl, tak ta parabola musí být docela veliká kvůli nízkým frekvencím a musíš mít na hlavě sluchátka, abys to dokázal přesně namířit, protože to má až příliš úzkou směrovost. A to by mě neskutečně obtěžovalo.

          Denny - Profil | Čt 6.12.2018 20:06:02

          DeProfundis >> Aha ,diky ten znam,ja myslel,ze pouzivas neco s parabolou mimo fotak.Nepotrebuju nic profi,tenhle je dobrej na skladnost a asi nebude dohromady ani nic vazit,coz je fajn. Me stve ten strasnej sum u toho zabudovaneho,nehlede na to,ze samotna kvalita toho zvukoveho zaznamu je dost desna.

            DeProfundis - Profil | St 5.12.2018 22:57:17

            Denny >> https://www.pixel.cz/recenze/se-electronics-promic-​laser-t361.html

            Koupil jsem ho v anglii asi za dvojku (u nás byl v tý době podstatně dražší) a za ty prachy fakt super. Je to vcelku skladný a docela dobře "odizolovaný" od držáku. Šoupneš to do sáněk na blesk, píchneš do foťáku a vesele nahráváš.

            Sice je to podstatnej rozdíl od mikrofonů v aparátu, ale na WL a daleký slabší zvuky u toho nečekej zázraky, pořád je to jen mikrofon za pár kaček, ale určitě za ně stojí.

              Denny - Profil | St 5.12.2018 20:08:58

              DeProfundis >> Ahoj,mam dotaz,co pouzivas za mikrofon.Kdyz neco natacim,tak jsou slyset vsemozne jine zvuky a hlavne vitr.Nemas nebo neznas nejaky smerovy,kde by se to trosku eliminovalo?

                DeProfundis - Profil | Po 3.12.2018 20:59:16

                Denny >> kdepak, sovy teď úplně stagnujou a ani nereagujou na podněty, tak jim moc nedám. To přijde nejdřív tak v únoru. Když už mám čas o víkendech, tak jezdím věšet budky. Jen je to teď docela očistec v tom počasí. Včera jsem věšel 2 pro kulíšky a do toho pršelo a lehce mrzlo, tak si dovedeš představit, co to dělalo s hliníkovým žebříkem:-) Byl jsem rád, že jsem se dostal zpátky k autu a nezabil jsem se.

                  Denny - Profil | Po 3.12.2018 19:05:14

                  DeProfundis >> Romane co sovy,nezacal uz nekde tok? Vim,ze je to jeste brzo,ale priroda tak blazni,ze clovek nevi,kde se co bude dit.14 dni uz jsem nikde poradne nebyl,prace a hlavne pocasi na nic.Co ctu,tak nekde uz jsou sovice,tady se ukazali morcaci,je zde ted hodne polaku ale z tech severnich vzacnejsich kachen jsem zatim nevidel nic.Nekoukal jsem,jak jsou na tom se zimou nahore na severu,ale tady zatim zadna zima neni,sice zamrznute stojaky tak na 70%,ale snih jen aby se nereklo,strida se to z destem.Dokud nebude zmrzla puda ,tak se dohromady nikam nedostanu,padlo tady strasne moc vody avse je podmacene.

                    Denny - Profil | Po 3.12.2018 18:52:35

                    DeProfundis >> Pochopil jsem,ale to bude stejne.Predpokladam,ze ta 80 D bude ticha jako sedma nebo sestka.Co provedli v tomhle s tou jednickou,to me opravdu hlava nebere.Kdyby to bylo u vsech FF stejne,tak si reknu,ze je to tim formatem,ale petky jsou v pohode.

                      DeProfundis - Profil | Po 3.12.2018 18:43:11

                      Denny >> to je manuál pro 80D, takže ty hodnoty FPS patří jen k 80D, u jiných modelů to bude jinak. Nevěděl jsem, na jakej model se ptáš konkrétně, tak jsem použil jen manuál k 80D, aby byl jasnej rozdíl mezi jednotlivým nastavením, který předpokládám bude u všech modelů na stejným principu.

                        Denny - Profil | Po 3.12.2018 18:26:52

                        DeProfundis >> Aha diky.Takze znacne omezeni kontinualniho snimani pri snizeni hlasitosti.Otazkou je o kolik klesne ta hlasitost,protoze kdyby to bylo u 1Dx stejne jako kdyz nastavim silent mode,takto porad dela rachot,ze to opravdu rusi i ptactvo na znacnou vzdalenost..Vyzkousim,ale nevim,zda to nekdy vyuziju.Nejak v tomhle vyvojare Canonu nechapu,jejich vlajkova lod,spickovy fotak,pouzivam ho ted nejcasteji, ale co se hlasitosti tyka,tak jeden z nejhorsich,co jsem mel moznost drzet v ruce(nevim,jak je na tom posledni 1Dx mark II).Sedmicku temer neslysim.Docela by me zajimalo,zda to jde nejakym zpusobem "odhlucnit",treba pouzitim neoprenoveho navleku na cely fotak popr. nejakym "zabalenim" fotaku aby se tahle nevyhodu eliminovala na prijatelnou uroven.Priznavam,ze jsem nezkusil,zda je nejaky rozdil kdyz je nasazeni objektiv a nebo ne,jestli to ten objektiv tlumi nebo naopak nejak neprenasi.Kdyz je vetsi vitr a jsem tak na 20 metru nebo vic,tak to plache ptactvo temer nevnima,pri bezvetri reaguji okamzite a kdyz jsem fotil lisku,kde jsem byl od ni tak odhadem 60 metru,tak to bylo,jako bych vystrelil,ta jeji reakce byla take okamzita.

                          DeProfundis - Profil | Po 3.12.2018 15:55:14

                          Denny >> jelikož českej manuál (alespoň pro 80D) překládal nějakej trouba, tak raději origoš popis, ze kterýho si myslím, že se nechá usoudit, jak se to chová.
                          Sám jsem tohle nikdy nezkoušel měnit a nemyslím si, že by to pro mě mělo nějakej větší význam.

                            Denny - Profil | Ne 2.12.2018 23:53:09

                            Pocasi,ze clovek na ryby nemuze kvuli pocasi,tak studuju fotaky a mam na vas dotaz.Nikdy jsem neprikladal zadnou vahu nastaveni ticheho LV snimani.Priznam se,ze ani nevim,jaky je rozdil mezi nastavenim 1 a 2 poprvypnutim,nezkousel jsem to,mam nastavenou stabilne jednicku.Mate s tim nekdo nejake zkusenosti a jake jsou rozdily nebo kdy jake nastaveni, pripadne vypnuti pouzivat?

                              Denny - Profil | So 24.11.2018 1:46:44

                              1Mara >> Zkusim.

                                1Mara - Profil | So 24.11.2018 1:46:00

                                Denny >> Hoď to do plkárny, tam by ještě někdo kdo rozumí počítačům nemusí spát .-)

                                  Denny - Profil | So 24.11.2018 0:08:35

                                  Pokud jeste nespite,nevite nekdo,jake klavesnici pouzit,kdyz nemuzu otevrit pocitac a chci zkusit obnoveni do tovarniho nastaveni? windows 8.

                                    Denny - Profil | Pá 23.11.2018 21:31:28

                                    MB >> My hry nehrajeme :-),Opravdu ne,jeste jsem to nikdy nezkousel a ani me to nelaka,nerad bych tomu propadl :-)Ale Je rozhodnuto,Jitka uz si ho koupila,taklze takovy predcasny darek k vanocum.Sice se ji moc vzhledove nelibi,ze pry je moc hranatej,ale myslim,ze bude spokojena.
                                    https://www.bhphotovideo.com/c/product/1416324-REG/​hp_3we38ua_aba_om17_an120nr_i7_8750h_2_2ghz_16gb.ht​ml/?ap=y&gclid=Cj0KCQiA597fBRCzARIsAHWby0Eu4_Pfdhuo​lQ_v_37BbL25UOtnqpKkZn1zbRivxXxCXssJpB5LYG4aAkUYEAL​w_wcB&lsft=BI%3A514&smp=Y
                                    Obcas jedem nekam na delsi dobu a faktem je to,ze tahat sebou pevnej pocitac je nesmysl :-) Ja mam starej notas,kterej beru s sebou a v aute jsme jeste tahali HP All-in-one,ale to je proti notasu tezka mrcha.Ted budu muset zapremyslet,co s tema starejma pocitacema,mame jich tady asi 7 nebo 8 a je me porad lito je vyhodit.Zkusim se v nich jeste porejpat,jestli je nezprovoznim,tak asi vybrakuju HD a zbytek vyhazu.Nemam zde nikoho,kdo by to upotrebil :-(

                                      MB - Profil | Pá 23.11.2018 17:42:39

                                      Denny >> na tom může smažit i nejnovější hry :)

                                      Otázkou je jen co monitor a zobrazení barev a pozorovací úhly....na fotky je a bude vždy lepší solo monitor

                                        Denny - Profil | Pá 23.11.2018 15:06:08

                                        Dotaz na ty,kteri rozumi pocitacum.Jitce neslape pocitac,potrebuje novy a chce laptop.Vzhledem k tomu,ze ho chce I na editaci fotek,byl by dobry tenhle?
                                        i7-8750H 12GB 1TB HDD 128GB SSD GTX1050Ti
                                        Tady podrobneji:
                                        HP OMEN 17-an100 17-an110nr 17.3" LCD Gaming Notebook - Intel Core i7 (8th Gen) i7-8750H Hexa-core (6 Core) 2.20 GHz - 12 GB - 1 TB HDD - 128 GB SSD - Windows 10 Home - 1920 x 1080 - NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti with 4 GB - Bluetooth - English (US) Keyboard - Front Camera/Webcam - IEEE 802.11ac - HDMI - USB Type-C

                                          Červené karty: Knapík, nhgjhgjhgjghj