Diskuse k článku: Fotografování z pohledu amatérského rybáře
23.5.2012Kategorie: Tipy a triky
Denny - Profil | St 9.1.2019 17:32:56
Soulfish >> Ebay se da tak od 150 az 170,je toho na dohledani asi dost.Musim se podivat I na soukrome nabidky.Tady je enjaky vyber od vetsich prodejcu.
https://www.bestdeals.today/rokinon-24mm?origin=google&google_params[matchtype]=b&google_params[network]=g&google_params[device]=c&google_params[creative]=170519005581&google_params[keyword]=rokinon%2024mm&google_params[adposition]=1o2&google_params[adgroupid]=37911187653&google_params[campaignid]=731369709&bs=fn2np3qBN1X3xvi4IdfzRhiW3K78gLG7qPDi25TIeUpFZENT3q4_zL7jeIGDrokoZQGI0cemb6pn3qOPfgGolE-N2j-MFNQ0txZ4xEL1zNQ=&google_params[feeditemid]=&google_params[targetid]=kwd-34273830638&google_params[loc_interest_ms]=&google_params[loc_physical_ms]=9019109&google_params[devicemodel]=&google_params[target]=?origin=google&google_params[matchtype]=b&google_params[network]=g&google_params[device]=c&google_params[creative]=170519005581&google_params[keyword]=rokinon%2024mm&google_params[adposition]=1o2&google_params[adgroupid]=37911187653&google_params[campaignid]=731369709&bs=fn2np3qBN1X3xvi4IdfzRhiW3K78gLG7qPDi25TIeUpFZENT3q4_zL7jeIGDrokoZQGI0cemb6pn3qOPfgGolE-N2j-MFNQ0txZ4xEL1zNQ=&google_params[feeditemid]=&google_params[targetid]=kwd-34273830638&google_params[loc_interest_ms]=&google_params[loc_physical_ms]=9019109&google_params[devicemodel]=&google_params[target]=&dest=0&sys_id=0|242&gclid=EAIaIQobChMI5Ze55Y_h3wIVwwJpCh0ssADLEAMYAiAAEgLim_D_BwE
https://www.bestdeals.today/rokinon-24mm?origin=google&google_params[matchtype]=b&google_params[network]=g&google_params[device]=c&google_params[creative]=170519005581&google_params[keyword]=rokinon%2024mm&google_params[adposition]=1o2&google_params[adgroupid]=37911187653&google_params[campaignid]=731369709&bs=fn2np3qBN1X3xvi4IdfzRhiW3K78gLG7qPDi25TIeUpFZENT3q4_zL7jeIGDrokoZQGI0cemb6pn3qOPfgGolE-N2j-MFNQ0txZ4xEL1zNQ=&google_params[feeditemid]=&google_params[targetid]=kwd-34273830638&google_params[loc_interest_ms]=&google_params[loc_physical_ms]=9019109&google_params[devicemodel]=&google_params[target]=?origin=google&google_params[matchtype]=b&google_params[network]=g&google_params[device]=c&google_params[creative]=170519005581&google_params[keyword]=rokinon%2024mm&google_params[adposition]=1o2&google_params[adgroupid]=37911187653&google_params[campaignid]=731369709&bs=fn2np3qBN1X3xvi4IdfzRhiW3K78gLG7qPDi25TIeUpFZENT3q4_zL7jeIGDrokoZQGI0cemb6pn3qOPfgGolE-N2j-MFNQ0txZ4xEL1zNQ=&google_params[feeditemid]=&google_params[targetid]=kwd-34273830638&google_params[loc_interest_ms]=&google_params[loc_physical_ms]=9019109&google_params[devicemodel]=&google_params[target]=&dest=0&sys_id=0|242&gclid=EAIaIQobChMI5Ze55Y_h3wIVwwJpCh0ssADLEAMYAiAAEgLim_D_BwE
Denny - Profil | St 9.1.2019 17:29:57
Soulfish >> Ty jsi ale nikonak,mam prtavdu?Tam mam pocit,ze jsou ty skla o neco lacinejsi,ale nejsem si jisty,ja koukam jen na Canonacky.
Denny - Profil | St 9.1.2019 17:27:08
Soulfish >> Jdu se podivat,dej me chvilku,hodim nejake odkazy.
Soulfish - Profil | St 9.1.2019 16:35:20
Denny >> Že jsem tak smělý, na kolik u vás vychází ty samyangy(nebo rokinony) a irixy? To budou malý částky právě kvůli tomu manuálnímu ostření. Tady je to spíš o tom, že oželíš AF na skle a holt za to dáš pár šušňů a když to není tvůj primární fotografický žánr, ale jen občasně nárazovka, tak by to mohlo celkem stačit. Stejně budeš clonit někde k 8-11 kvůli ostrosti, tam se člověk i ručně splete fakt málo kdy.
Denny - Profil | St 9.1.2019 16:30:29
DeProfundis >> Ja vim,nejake programy na to mam,vzdyt vis :-),jen me to stve,mam tenhle fotak docela rad,jednoduche ovladani,,vcetne filmoveho zaznamu a hlavne ta rychlost.Ptal jsem se "mistnich" ,kteri ho pouzivaji na wildlife a vsichni me potvrdili to,co pisu.Vybornej fotak,kde mnozi uprednostnuji pred TC prave to,ze jde o aps-c,ale kdyz jsem se jich ptal na fotky s vysokym ISO,tak bohuzel pri spatnem pocasi to nezachrani ani dobra svetelnost objektivu.Nedavno byla parta lidi ,kde dva pouzivaji tu sedmu na jednom znamem miste (Sax-Zim Bog, Minnesota - snad se tam take jednou dostanu) jeden ji pouziva s sestistovkou a nejakou Sigmou a jedna dotycna,ktera dela I vystavy s 100-400 a kratsima canonackymi skly.Fotky luxusni,ale jak me napsali,bez uprav v horsim pocasi je to vyzsi ISO opravdu problem.O to me ale opravdu nejak zvlast nejde,je to jen takovy povzdech nad tim,ze by to mohlo byt jine,lepsi ale zrovna tohoto fotaku bych se nekdy nerad zbavoval.
Denny - Profil | St 9.1.2019 16:04:38
Soulfish >> Je to tak,jak pises,prohlizim to uz nekolik dni.Na FF je vyber velmi slusny,ale proste si clovek musi priplatit.I kdyz v soucasnosti se daji nektera skla koupit z druhe ruky,nejen pres Ebay, velice vyhodne - craisglist,marketpace atd.Lidi nemaji po vanocich prachy a obcas se vyskytne neco,kde se opravdu da usetrit obrovske penize.
Soulfish - Profil | St 9.1.2019 15:18:58
Denny >> tak ani ten samyang se světelností 2,4 je jen MF, pardon
Soulfish - Profil | St 9.1.2019 12:31:35
Denny >> Zase je dobrý si uvědomit, jaká je situace se širokýma objektivama na trhu. Na aps-c asi tak široký sklo jako na FF nedostaneš. Samyang/rokinon 14mm f 2,4 nebo 14mm f2,8, irix 11mm f4 a podobně. A to jsou objektivy "za pár kaček". Ale za tu cenu je to MF sklo (výjimka je ten samyang 14 2,4, ten má i autofokus, jestli se nepletu). Minimálně ty samyangy měly dobrý hodnocení.
A starý rusáci, o kterých ještě uvažuješ, budou taky s největší pravděpodobností MF.
A starý rusáci, o kterých ještě uvažuješ, budou taky s největší pravděpodobností MF.
DeProfundis - Profil | St 9.1.2019 10:45:09
Denny >> na focení krajiny nepotřebuješ žádný velký ISO, takže bych si se šumem na tý sedmě vůbec nelámal hlavu. A i kdyby tam nějakej šum byl, tak se to dneska nechá celkem snadno odstranit.
Denny - Profil | St 9.1.2019 9:50:23
DeProfundis >> Romane premyslim o tom,protoze ta cena je docela rozhodujici.Jen me stve,ze to neni na FF,coz v soucasnosti u me vyhrava ,nehlede na to,ze ta sedma ,ta se neda srovnavat ,co se tyka sumu s temi ostatnimi co vlastnime. Nedam na Canon dopustit,jen me stve,ze temer u kazde rady je neco,co by tam byt nemelo,ale asi je to zamer,jinak by se hodne tech modelu dalo porovnavat s tim nej,co Canom vyrabi.Vis jak jsem ti psal,ze 1Dx je strasne hlasita,7D mark II perfektne rychla,ale sumi a ty petky co mame jsou vyborny,ale oproti tem dvema predchazejicim je to zase o polovicku pomalejsi.Ale jak jsem psal,pro me je opravdu v tomhle rozhodujici cena,protoze dosud jsem krajinu fotit spise vyjimecne.Jen to jezero,kdyz je pekne rozbourene a nektere partie zdejsi reky stoji za to obcas vyblejsknout necim sirsim,nez tady mame.
DeProfundis - Profil | Út 8.1.2019 22:33:37
Denny >> na FF to sice není, ale IS to má a bejt tebou, tak ho vezmu a používám vesele na aps-c. Za ty prachy je to opravdu hodně vychvalovaný sklo, byť je to plasťák, ale na to se nehraje. Na FF musíš vzít L-ko a to je s IS za 5x tolik peněz a na těch pár fotek to je zbytečný. Sigma na FF jedině ART a to je za ještě víc peněz a Tamron je za podobný prachy jako Canon, protože zase širokej model dělá ve větší světelnosti podobně jako Sigma.
A nebo pak nekoukat po tak širokým skle.
A nebo pak nekoukat po tak širokým skle.
Hayabusa - Profil | Út 8.1.2019 17:37:54
Denny >>Ok, jen si říkám že ta 10-18 + APS-C tělo Tě vyjde možná levněji než samotný FF objektiv... Zvlášť když píšeš že to použiješ občas a kolem jezera, každý dkg ušetřený na cestu se počítá... K těm starým sklům, podívej se sem http://sovietcamerastore.com/product-category/lenses/lens-m42-mount/
Je tam +- přehled co je možno v této kategorii pořídit...a potom třeba na Ebay sehnat.
Je tam +- přehled co je možno v této kategorii pořídit...a potom třeba na Ebay sehnat.
Denny - Profil | Út 8.1.2019 11:34:53
Hayabusa >> Jak psal Roman,potrebuju i na FF a pokud mozno s is,ale to neni podminka.Videl jsem nejaka stara ruska skla,vyborny snimky,ale musim se podivat co to bylo zac a na co je dotycna pouziva,uz je to par mesicu nazpet.
DeProfundis - Profil | Po 7.1.2019 11:35:58
Hayabusa >> to by Karlovi mohlo vyhovovat, hlavně s tím co psal - levný a kvalitní:-)
Jen nezmínil, jestli to chce i na FF, protože tohle sklo je jen na APS-C.
Jen nezmínil, jestli to chce i na FF, protože tohle sklo je jen na APS-C.
Hayabusa - Profil | Po 7.1.2019 9:43:08
Denny >> Zdravím, širokáč od Canonu 10-18 spousta muziky za málo peněz... Jinak ty staré skla hledej pod označením M42 Lens a a pak už jen koupit redukci a fotit...
Anýzový dědek - Profil | St 2.1.2019 14:16:19
Denny >> No hustý. To jsem ani nevěděl.
Červené karty: Knapík, nhgjhgjhgjghj

načítám...




