Diskuse k článku: Fotografování z pohledu amatérského rybáře
Denny - Profil | Čt 10.1.2019 23:56:01
Denny - Profil | Čt 10.1.2019 23:52:34
Denny - Profil | Čt 10.1.2019 23:45:04
Denny - Profil | Čt 10.1.2019 23:43:19
https://www.ebay.com/itm/Sigma-art-prime-lens-20mm-for-Canon-Perfect-working-condition/323637939340?epid=238485126&hash=item4b5a530c8c:g:tu8AAOSwNqRcLUMa:rk:2:pf:0&LH_Auction=1
DeProfundis - Profil | Čt 10.1.2019 23:42:03
Pořád čekám až Canon tu jejich novou 400vku pustí opravdu do světa a projde to nějakým testem. Slibovali prosinec, ale nějak to nestihli. To je takovej můj sen, ale u mě s jeho cenou běh na další cca 4 roky s tím, že si nekoupím nic jinýho:-) Leda by mi někdo chtěl splatit hypotéku:-)
A nešlo by ten 17-40 poslat zpátky do států?
Denny - Profil | Čt 10.1.2019 23:20:44
DeProfundis - Profil | Čt 10.1.2019 21:20:22
Soulfish - Profil | Čt 10.1.2019 20:54:50
Hayabusa - Profil | Čt 10.1.2019 18:14:21
Denny - Profil | Čt 10.1.2019 17:08:12
Edit: vys nepredpokloadam,ze by se na aukci vysplhala.
https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2380057.m570.l1311.R1.TR11.TRC2.A0.H0.TRS0&_nkw=canon+10-18mm&_sacat=0
Denny - Profil | Čt 10.1.2019 16:58:52
Hayabusa - Profil | Čt 10.1.2019 16:48:20
DeProfundis - Profil | Čt 10.1.2019 16:37:31
Soulfish - Profil | Čt 10.1.2019 16:07:22
DeProfundis - Profil | Čt 10.1.2019 11:47:44
Psal jsi, že to chceš využívat jen občas. Z toho předpokládám, že to budou náhodný momentky, kvůli kterým se ti nebude chtít ani rozkládat stativ:-). Ty momentky budou ve většině případů relativně dobře osvětlený scény. A jelikož budeš používat široký sklo, tak si můžeš dovolit relativně dlouhý časy a tím pádem nebudeš muset navyšovat ISO. Prostě focení krajiny je "opak" focení divokýho života. K tomu bych ti ještě jednou vysvětlil, jak se to má s tou světelností objektivu a focení WL, který zmiňuješ v souvislosti se sedmou a šumem. Když budeš něco fotit třeba na 500mm a budeš mít sklo s f/2,8, tak zjistíš, že bude HO tak malá, že budeš muset stejně přiclonit někam k f/8, aby to mělo smysl. A pak ti těch f/2,8 pomůže jen na rychlost zaostření, ale v okamžiku expozice ti přicloní na třeba požadovaných f/8 a ubere ti světlo, takže stejně budeš muset navýšit ISO, abys dosáhnul použitelnýho času. Ale tohle všechno při krajině víceméně odpadá a kromě rozbřesku a večerního šera budeš v 90% používat ISO 100. Na ISO 800 to stejně ještě moc nešumí a vejš podle mě nepůjdeš ani když budeš fotit v lese v soutěsce.
Ten Rokinon SP nebude špatný sklo a třeba oproti origo Canonu EF 14mm vychází i v optice docela slušně - https://1url.cz/9Mqeq
Ale je otázka, jestli oproti tomu APS-C Canon sklu ti za 3x tolik peněz přinese navíc tolik užitku, aby to vyváželo absenci IS a AF? Upřímně si myslím, že to nebude tvůj případ. Tím tě rozhodně nechci nijak odrazovat od nákupu něčeho "lepšího", sám jsem na tohle trochu magor a taky si radši připlatím za to nej, co se dá sehnat (když na to mám:-)), ale tady je to otázka reálný použitelnosti a využitelnosti.
Pokud by chtěl člověk opravdu obraz jako břitvu, tak by stejně sáhnul po ARTový Sigmě, která už je zase jen o kousek dražší:-) https://1url.cz/rMqeR
Denny - Profil | Čt 10.1.2019 11:31:13
Soulfish - Profil | Čt 10.1.2019 10:10:40
https://www.amazon.com/Rokinon-FE14M-C-Ultra-Canon-Black/dp/B003VSGQPG?SubscriptionId=AKIAJA54JMESX73IGPXQ&=&ascsubtag=974030856-16-1831120005.1547110869&camp=2025&creative=165953&creativeASIN=B003VSGQPG&linkCode=xm2&tag=d_2b_a_d-20
jen MF, u nás je dražší
tohle je asi to stejný, jen utěsněný a konečně s autofocusem
https://www.amazon.com/Rokinon-Weather-Sealed-Focus-IO14AF-C/dp/B0797J347F?SubscriptionId=AKIAJA54JMESX73IGPXQ&=&ascsubtag=629120376-16-1831120005.1547110869&camp=2025&creative=165953&creativeASIN=B0797J347F&linkCode=xm2&tag=d_2b_a_d-20
no a nakonec opět MF
https://www.amazon.com/Rokinon-Special-Performance-Ultra-Built-/dp/B06XGGQ443?SubscriptionId=AKIAJA54JMESX73IGPXQ&=&ascsubtag=302134931-16-1831120005.1547110869&camp=2025&creative=165953&creativeASIN=B06XGGQ443&linkCode=xm2&psc=1&tag=d_2b_a_d-20
já bych si osobně vybral asi toho posledního nebo prvního - chtěl bych zkoušet v létě mléčnou dráhu, ale na nastudování a sehnání je ještě času habakuk..
pokud se na nic nočního nechstáš, tak i ten irix 11 f4 opět MF by nemusel být špatný, ale tam neznám žádné recenze
https://www.amazon.com/Irix-11mm-Firefly-Lens-Canon/dp/B01N30FXIX/ref=sr_1_2_sspa?s=electronics&ie=UTF8&qid=1547111387&sr=1-2-spons&keywords=irix+11mm&psc=1
Denny - Profil | St 9.1.2019 17:56:44
https://milwaukee.craigslist.org/search/pha?max_price=6000&query=canon&srchType=T
Denny - Profil | St 9.1.2019 17:37:07
https://madison.craigslist.org/pho/d/madison-vivitar-series-1-7mm-35-fisheye/6772968102.html
Červené karty: Knapík, nhgjhgjhgjghj

načítám...