Kontakt
Pouze telefon nebo e-mail a SZ.

Diskuse k článku: Fotografování z pohledu amatérského rybáře

23.5.2012Kategorie: Tipy a triky
 

178x v oblíbených a 25x v ignorovaných.

enigmarace - Profil | St 23.1.2019 13:57:11

Serjoža >> ta foto kaskady je super

    DeProfundis - Profil | St 23.1.2019 13:46:41

    davaprd >> tak ještě drobet doostřit v editoru a bude to ok:-)

      davaprd - Profil | St 23.1.2019 13:10:34 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      tak jsem se taky dovybavil a konečně na ně došáhnu :-)

        JirkaF - Profil | St 23.1.2019 11:51:44 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Čížek lesní ..

          Tatra815 - Profil | St 16.1.2019 19:42:11 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Počasí moc není,ale aspoň něco,trénuji.

            Anýzový dědek - Profil | St 16.1.2019 14:52:46

            Píňas >> Bohužel nemám. :-(

              Píňas - Profil | St 16.1.2019 7:22:16

              Zdravíčko ve spolek. Prosím vás nemáte někdo náhodou doma obyčejný seťák 55-200 vr na Nikon? Potřeboval bych ho za rozumný peníz do víkendu koupit tak mě napadlo zeptat se nejprve tady. Děkuji

                aminn - Profil | Ne 13.1.2019 17:27:06 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                .

                  Denny - Profil | Pá 11.1.2019 16:49:45

                  DeProfundis >> Tak pochopitelne Morise znam jako asi vsichni v Americe,to je pan fotograf a tohle jsem od nej take cetl.Ten clovek,ktereho jsem zminoval neni fotograf wildlife,venoval se hlavne foceni modelek a ja se s nim seznamil tak,ze fimoval na jednom miste,ktere zname,belohlave orly.Bylo to natocene velice hezky,tak jsem se ho zeptal zda je to to misto,cim je to filmovane a tim zacala mezi nami komunikace o foceni.Spis to bylo ale o tom kde co jak foti a hlavne proc s tim prestal.Duvod vcelku prosty,nabidka filmoveho studia,ktera se zabyva komerci,se proste neodmita,je to o penezich. Nemel jsem duvod mu neverit,stejne jako nemam duvod podezirat z neceho Morise,ani jeden z nich to nema zapotrebi.Vcera jsem koukal na Ebay a prohlizel si,co je v nabidce u 600 a 800.Prvni verzi 600 nechci,ta je sice relativne dostupna za slusny penize,ale vaha I to,co o ni pisou dava jasneho favorita dvojkovou,o trojce neuvazuju,to by musel byt opravdu velika nahoda ji koupit vyhodne. Ale vcera jsem mimo jinekouknul I na to,co pisou lidi v komentarich a kdyz si najedes Ebay a 800,tak jeden z peti komentaru rika tohle:
                  The best Supertelephoto lens in the market
                  This is absolutely the best super telephoto lens that I have ever used. I own 300mm, 400mm version II from Canon. I also tried the new 600mm USM II. It was an excellent lens, but color rendition and quality of images from this lens even beats the new 600mm. If you need the focal length, then this lens has NO rivals.
                  Za me muzu rict,ze v soucasnosti by me bylo asi jedno,zda dvojkovou 600 nebo 800.Pro tu 600 hovori hlavne to,ze je novejsi,ma trosku pepsi svetelnost a hlavne je lehci.Pro tu 800 zase dosah,kam nedosahne sestistovka.Moris sice pise o pouziti TC u obou,ale uvadi u 600 obe jak 1.4x tak 2x,kdezto u 800 se o tom nezminuje.Pokud je mozne pouzit 2x TC,tak uz je to zase jinde,pak by to byla 1600 a s pouzitim sedmi pri idealnim pocasi,coz by asi bylo problematicke a zcela vyjimecne ,ale pokud dobre pocitam,tak kolem 2500 :-) Mysil,ze bych dost vahal,kdyby nekdo prede me postavil tyhle dve skla arekl vyber si.Zrejme bych sahl po te 600,ale asi bych si v duchu porad rikal,zda to nebyla chyba,opravdu kdyz budu neco takoveho kupovat,asi rozhodnou penize.Nedavno se vydrazila 600 za neco maloucko pres 6000 a za tu osmu jen zcela vyjimecne nekdo chce mene nez 7 ,spise tam ty ceny jdou pres 8 a 9 tisic.

                    Denny - Profil | Pá 11.1.2019 16:16:40

                    Soulfish >> Nehodlam kupovat novy objektiv a kdyz si rozkliknes ten odkaz co jsem daval,tak sigma 20 v aukci je zatim na 300 dolcich a nikdo tam nebiduje. Za 300 $ si myslim,ze by to bylo dost slusna koupe.Nespecham na to,ale rad bych to mel jeste v zime,proto schanim rozumy a nazory vas,kteri o tom neco vite.

                      DeProfundis - Profil | Pá 11.1.2019 15:40:27

                      Denny >> ale já tu 800 nehaním a určitě je to super sklo! Jen jsem reagoval na podivnost tvrzení: "Me psal jeden fotograf,abych se vykaslal na novou 600 a vzal si radeji 800.Mel tu novou 600 a dal ji pryc,protoze pry ta osma mnohem vic kresli , je ostrejsi,ale o trosku pomalejsi."
                      Skla v týhle cenový kategorii od Canonu podle mě budou víceméně kvalitativně vyrovnaný, ale vývoj jde dopředu a tak čím mladší sklo, tím pravděpodobnější, že bude kvalitnější. Už jen proto, aby vykreslilo trend navyšování MPX na čipech. A jelikož je 800 už relativně veterán, tak i dvojková 600 vypadá ostřejší. Věřím, že jsi o sklech početl hodně, ale ono to chce hledat vzájemný porovnání a nejen recenzi na ten jeden konkrétní kousek a to ještě jen z praxe, bez nějakých konkrétních výsledků, který by šly porovnat. A bohužel nějaký věrohodný vzájemný porovnání 800 a 600 moc smrtelníků nemá, proto je pro mě docela vypovídající lab. měření třeba na již zmíněným porovnání a hlavně na stejným těle - https://1url.cz/nMqN2 . Tady je jasně vidět, že na plnou díru je ta 600 prostě lepší a to je dovjková verze.
                      A četl jsi třeba tohle? - http://www.birdsasart-blog.com/2013/01/15/canon-ef-​600mm-f4l-is-ii-vs-canon-ef-800mm-f5-6l-is-and-the-​winner-is-2/
                      Rozklikni si ty porovnaný výřezy, kde je dobře vidět, jaký jsou rozdíly mezi 800 a 600 včetně různých kombinací s TC. Nedá se než souhlasit s: "Unexpected was that the 600II alone was perceptibly sharper than the 800 alone, that the 600II with the 1.4X TC was sharper than 800 alone, and that the 600II with the 2X III was at least as sharp as the 800 alone. Considering that the 800 is the sharpest long lens that either of us have ever used the sharpness of the 600II with and without TCs is astounding.
                      By a large margin, the edge when considering sharpness goes to the 600II. Again, the 600II blows the 800 out of the water in this category. "

                        Soulfish - Profil | Pá 11.1.2019 11:51:36

                        Denny >> taky je vypouklá, ale zdaleka ne tolik a tím pádem je o fous líp krytá a v neposlední řadě za tu sigmu člověk koupí těch rokinonů hnedle několik, ale široký a světelný ohniska prostě vypouklý budou, no - např. sigma 20 1,4 art už je taky s pořádnou přední čočkou

                          Denny - Profil | Pá 11.1.2019 11:25:30

                          Soulfish >> Nema ten rokinon stejny problem? Vypoukla cocka a nemoznost filtru? Aspon me to z fotek tak pripada.

                            Denny - Profil | Pá 11.1.2019 11:08:51

                            Soulfish >> Aha,tak to se omlouvam,ja to vubec nestudoval a myslel jse si ze to na FF neni.Souhlasim,ze ta cocka a absence nasazeni filtru muze byt v nekterych pripadech velika nevyhoda.

                              Soulfish - Profil | Pá 11.1.2019 9:39:28

                              Denny >> i ten nejlevnější rokinon s MF, který jsem sem dával, je na FF a to je za 300 dolcků (vyčteno z toho, co jsi sem poslal)
                              sigma je sice pěkná, ale třeba už jen to, že má fakt vypouklou čočku jako blázen bude v praxi problém (nedáš tam filtr se závitem, bude se docela špinit, bude taková náchylná na poškrábání, jak ji nic moc nechrání a tak podobně)

                                Denny - Profil | Pá 11.1.2019 3:44:14

                                DeProfundis >> Romane,ja precetl o tech sklech snad vsechno,co se na netu da najit,vcetne ceskych recenzi.Nepisu o trojkove rade,tu zatim vlastni minimum lidi.prvni 600 je hodne kritizovana za neostrost,ale presto je na netu stovky nadhernych fotek.Tohle u dvojkove rady nikdo nikde nepise a pochopitelne ta vaha,to je obrovsky rozdil.Stejne tak predpokladam,ze ten,kdo vlastni dvojku a poridi trojku,oceni hlavne ten ubytek vahy,co si budeme namlouvat,me by se to take moc libilo :-)) Ale u te 800 jsem nikde nenasel zminku o tom,ze by spatne ostrila,prave naopak,kdyz pominu ,ze je pomalejsi,tak ctu samou chvalu.At si prectes od lidi,kteri ji maji nebo meli a davaji ji pryc,tak duvod je neskladnost , vaha.,nekdy prechod na neco jineho,ale nikdo nepise,ze by byl nespokojeny.Na druhou stranu,kdo by to psal pri prodeji :-)) Chapu,ze cestovani s takovym delem je asi trosku problematicke a ne kazdy je ochotny se s tim tahat.Ale ony vsechny tyhle vetsi objektivy,kdyz se na ne clovek podiva,tak rozmerove pripominaji mensi bazuku :-) Z meho hlediska je spise problem to,ze nekdy tech 800 muze byt I na skodu,prece jen ten uhel zaberu na urcitou vzdalenost je mensi nez u tech mensich rad.Idealni by byl pro me nejaky objektiv jako je Sigma 300-800,jenze je to tezka krava a na cestovani jeste horsi nez canonacky sklo.Nemel jsem moznost se pres to kouknout,ale videl jsem ji v realu na stativu.Kdyby Canon udelal neco podobneho v odlehcene verzi,bylo to uzavrene aby tam nemohl prach jako do pevnych skel,vubec bych nevahal.

                                  DeProfundis - Profil | Pá 11.1.2019 2:22:47

                                  Denny >> já tě nepodezírám, že to je z tvý hlavy:-). To jen jak jsi zmínil, že máš další dilema jestli 800 nebo 600, tak jsem tě chtěl "uklidnit", že to nejspíš tak horký nebude, protože by fakt nedávalo smysl, aby canon udělal nový sklo, který nebude dosahovat kvalit deset let starýho skla.

                                    Denny - Profil | Pá 11.1.2019 1:40:33

                                    DeProfundis >> Jak jsem koupil,tak prodavam,opravdu to z me hlavy neni,v ruce jsem nedrzel ani jednu z nich.O te Sigme,pokud myslis tu novou(pevne sklo),jsem chvilicku uvazoval,ale zavrhl jsem ji.Nejak se me vic libi ty canonacky skla a tim nemam na mysli vzhled.Jenze zaseje to o cenach :-(

                                      DeProfundis - Profil | Pá 11.1.2019 1:07:20

                                      Denny >> tak to je dost divný s tím porovnáním 800 a 600. Když se podívám na 600 ve druhý verzi, tak podle mě kreslí líp než ta 800, viz https://1url.cz/nMqN2
                                      Tak by mě překvapilo, kdyby ta nová trojková verze 600 byla horší, než ta dvojková, to nedává smysl. Ale jak říkám, reálný testy jsem ještě neviděl. Ta 800 je už 10 let starý sklo, 600 v2 je o 3 roky mladší a 600 v3 bude o 10 let mladší. Fakt nevěřím tomu, že by ta 800 kreslila líp, než nová 600.
                                      Kdo ví, co měl ten dotyčnej v ruce za verzi:-)
                                      Já bych klidně koupil i tu dlouhou Sigmu, jen kdyby měla konzistentnější výsledky v ostření, takhle mě to trochu odrazuje.

                                        Denny - Profil | Pá 11.1.2019 0:22:03

                                        DeProfundis >> Kdybych se mel dnes rozhodovat nad vyberem fotaku a objektivu a mel na to penize,tak bych hodne vahal,moc se me zacalo libit Sony A9 a jejich 400 f2.8.Sice mam nejak vetsi duveru k zrcadlovkam,mozna je to neopodstatnele,ale tohle se me opravdu libi.Fakt je to,ze Canon v te vaze udelal obrovsky skok dopredu a to jednoznacne hraje v jeho prospech.Zase kdyz jsem videl vsechny prednosti te A9,musim uznat,ze je to paradni masinka a ten jejich lens me take hodne zaujal.Jen ta cena je pro nas ponekud vysoka :-(

                                          Červené karty: Knapík, nhgjhgjhgjghj