Diskuse k článku: Fotografování z pohledu amatérského rybáře
23.5.2012Kategorie: Tipy a triky
Anýzový dědek - Profil | Čt 31.1.2019 19:49:58
Honza Veber >> Jsem názoru, že úpravy jak kde. U nature foto by měly být opravdu minimální, ale na druhou stranu třeba u průmyslových a reklamních fotek to jinak nejde.
Ale všeho s mírou. :-))
Ale všeho s mírou. :-))
Casio - Profil | Čt 31.1.2019 19:47:08
Honza Veber >> super, taky si pamatuju tu fotku s otevřenou knihou , dýmka tam myslím byla taky :-)
Anýzový dědek - Profil | Čt 31.1.2019 19:45:34
Erva >> Dík za vysvětlení.
Honza Veber - Profil | Čt 31.1.2019 19:45:03 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Casio >> Ahoj, tak Oly je skvělý systém, ale celkový přechod je také hodně o penězích a dnes už hodně zvažuju, zda má pro mne takový přechod smysl. Teď teda Oly vyšel s úžasným zoomem s vestavěným telekonvertorem, ale bude zcela určitě mimo moje finanční možnosti. Ale mám občas možnost si malého Olyka půjčit doma a můžu říct, že fotky dělá bezvadný, jako takovej "fotozápisník" bych si ho dovedl představit ;-)
Casio - Profil | Čt 31.1.2019 19:36:51
Honza Veber >> Honzo co Oly , kdysi jsme o něm debatovali , vyšumělo to?
Honza Veber - Profil | Čt 31.1.2019 19:11:35
Erva >> Tak to jsme na tom s úpravama temer stejně :-))
Erva - Profil | Čt 31.1.2019 19:07:26
Honza Veber - Tak samo že fotím do RAW , ale z úpravou se moc nemažu , respektive mě to nebaví a krapet upravuju jen v Zoner X , tedy jestli se dá říkat ořezu , případně doostření , vytažení barev , nebo odšumování úprava ,tak ano :-)) Nějaké retuše nedělám a ani jiné fičurky , bo mě to fakt nebaví , no a vlastně to ani neumím se z fotkou hrát několik hodin... :-)) Na to by jsem asi někoho potřeboval :-)
Erva - Profil | Čt 31.1.2019 19:01:04
Honza Veber - Tak cena je dost drsná , samo šel by jsem do skla z druhé ruky , kde se dá koupit za polovinu , váhu nějak neřeším , bo i když chodím i na šoulačku , tak mě téměř denně projde rukama materiál o váze 3-9 tun , tak neřeším jestli má sklo 2 nebo 4 kg , horší by to bylo cestování letadlem ,ale zatím se nikam nechystám co se týče kompozice , tak ano souhlas najdou se situace kde je potřeba zoom-ovat , ale co mám 200-500 , tak jsem zoom využil možná z 10% vždy fotím na 500 mm a občas tam fouknu i 1,4 TC :-)) Samozdřejmě je to sklo pořád drahé i zdruhé ruky , ale třeba se jednou podaří , pokud by jsem nechtěl lepší světelnost než mám tenhle zoom , tak koupím pevnou 500 mm f 5,6 a váha 1460 g a není tohle sklo o moc větší než zoom 24-70 mm f2,8 , taky hodně povedené sklíčko a i cena už je přijatelnější , než 500mm /f4 :-) : https://www.megapixel.cz/nikon-500mm-f-5-6e-pf-ed-vr
Honza Veber - Profil | Čt 31.1.2019 18:56:52
Erva >> Teda kresba fakt neskutecna, v cem upravujes prosim Te? Dekuju...
Honza Veber - Profil | Čt 31.1.2019 18:45:25
Erva >> já jsem měl 200-400 od Nikonu, ale pak jsem se vratil ke Canonu a za krátký čas přišel Nikon s touhle 200-500. Od Canonu mám 70-200/4 a 100-400/4.5-5,6 dvojkovou verzi. Pevnou 500-ku jsem měl nějaký čas půjčenou, je to úžasný sklo, ale má spoustu ale... Pokud se ti objekt nevejde do objektivu a ty nemůžeš couvnout, je po kompozici, druhým ale je váha, pokud fotíš jen z krytu, ok, ale pokud i třeba při šoulání, docela se za celý den proneseš :-), dalším neméně důležitým aspektem je její cena :-).
Anýzový dědek - Profil | Čt 31.1.2019 18:42:46
Erva >> Radku, chci se zeptat proč máš u těch fotek rozmázlej spodek? To je objektivem nebo postprocesem?
Erva - Profil | Čt 31.1.2019 18:29:33
Honza Veber - Ty máš co za sklo ?? Já už pokukuji po pevné 500 mm /f4
Honza Veber - Profil | Čt 31.1.2019 18:11:43
Erva >> Ten objektiv znam, paradni sklo, kdysi jsem o něm uvazoval, castokrat se k te myšlence i zase vracim... :-)
Erva - Profil | Čt 31.1.2019 18:08:30
Honza Veber - Nikon 200-500 mm : https://www.megapixel.cz/nikon-200-500mm-f-5-6-e-ed-vr
Honza Veber - Profil | Čt 31.1.2019 18:02:15
Erva >> To je paráda, přesně něco takového jsem měl na mysli :-) co to máš za objektiv? Moc hezky to kreslí...
Červené karty: Knapík, nhgjhgjhgjghj

načítám...


